KSW

(VIDEO) Kita wchodzi na zastępstwo i pokonuje Omielańczuka! Wygrywa na KSW 79!

Dwóch weteranów polskiej sceny MMA zmierzyło się w boju wagi ciężkiej podczas gali KSW 79. Daniel Omielańczuk, numer trzy rankingu wagi ciężkiej, stanął do rywalizacji z Michałem Kitą, dwukrotnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego królewskiej kategorii w KSW.

Początkowo na gali KSW 79 w Czechach Daniel Omielańczuk miał zawalczyć z Viktorem Peštą, ale ten musiał wycofać się z konfrontacji z powodu choroby. Tuż przed wydarzeniem w miejsce Czecha wszedł Michał Kita, który zdecydował się podjąć rękawicę.

Omielańczuk i Kita na stałe zapisali się już na kartach historii polskiego MMA. Kita zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2006 i do dziś stoczył 37 pojedynków. Omielańczuk walczy w klatkach od roku 2009 i ma na swoim koncie 41 konfrontacji.

Daniel Omielańczuk w KSW stoczył do tej pory cztery pojedynki. Ostatni raz walczył podczas gali KSW 75, kiedy to pokonał Michala Martínka. Michał Kita wszedł do klatki KSW po raz dziesiąty. Ostatni raz bił się na gali KSW 74 i musiał uznać w klatce wyższość Darko Stosicia.

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski wygrywając z Jurasem na KSW 61 ustanowił nowy rekord organizacji!

-> OGLĄDAJ KSW 79 NA ŻYWO<-

RELACJA

RUNDA 1

Spokojny początek, ale ruszył z udanym obaleniem Masakra! Wraca jednak na nogi Omielańczuk, blokuje chwilę później high kicka. Kita bardzo mocno okopuje nogi Daniela, ale trafia potężnym prawym Daniel! Szuka niskich kopnięć Omielańczuk, dokłada też kombinacje bokserskie, ale dobrze dystansuje go Kita. Kolejny raz Michał rusza po sprowadzenie, a zaraz mocno obija przeciwnika. Daniel niestety słabo się broni, ciężko dyszy i wyłapuje kolejne razy od Masakry.

RUNDA 2

Szarżuje Daniel mieszając uderzenia na korpus i głowę Kity, który jednak bardzo spokojnie broni się przed kolejnymi atakami i trafia kolanem na głowę Omielańczuka. Ruszył po nogi Kita, nadział się prawie na gilotynę, zaraz znów atakuje nogi i broni się Omielańczuk! Szukał trójkąta nogami Michał, ale po chwili akcji w gardzie sędzia podnosi pojedynek do stójki. Potwornie zmęczony Daniel, który obrywa jeszcze kopnięciami na korpus i prostymi Kity. Masakra skupił się na kontrze, bardzo mocne jaby w jego wykonaniu.

RUNDA 3

Omielańczuk skraca dystans, ale Masakra szybko kontruje! Mocny podbródek, wysokie kolano i sierp, a chwilę po tym sprowadza walkę do parteru i ma pełen dosiad. Oddaje plecy Daniel, Michał punktuje uderzeniami i nie marnuje sił na duszenie zza pleców. Rozciąga Omielańczuka Kita i obija do przerwania przez sędziego!

Sprawdź!  Borek o pojedynku Szpilka vs Pudzianowski! "Wydaje mi się, że to dało odwagę Arturowi, żeby zabiegać o walkę"

Oficjalny wynik: Michał Kita wygrywa przez TKO w 3. rundzie!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.