UFC

(VIDEO) Ilia Topuria wciąż niepokonany! Świetny występ Gruzina!

Kartę główną UFC 282, którą zamknie pojedynek o pas mistrzowski kategorii półciężkiej Jan Błachowicz vs. Magomed Ankalaev rozpoczęła się starciem w kategorii piórkowej. Bryce Mithchell zmierzył się z Ilią Topurią, a obaj zawodnicy wychodzili do walki z zerem w kolumnie porażek!

-> Obstaw i oglądaj UFC 282 na żywo!

Bryce Mitchell w 15. zawodowych pojedynkach zwyciężał jedynie przez poddanie lub decyzje. 28-letni Amerykanin pokonywał w UFC wszystkich 6. oponentów, a w tym przed kilkoma miesiącami Edsona Barbozę. Popularny „Thug Nasty” wykazał się tam kapitalnymi umiejętnościami całkowicie dominując nad Brazylijczykiem.

Podobnie, jak jego przeciwnik na UFC 282, Ilia Topuria, Mitchell nie zaznał porażki. Amerykański piórkowy posiadał też dużo lepszą pozycję rankingową. O ile „El Matador” przed ich pojedynkiem znajdował się na 14. pozycji, to Bryce był już w topowej 10., a dokładniej na 9. pozycji.

W oczach ekspertów to jednak właśnie urodzony w Niemczech Gruzin był faworytem. Ilia Topuria tylko jeden pojedynek zakończył przez decyzję, a miało to miejsce w jego debiucie w największej federacji MMA na świecie. Trzech kolejnych rywali „El Matador” nokautował. Jackson i Hall nie wyszli z nim do drugiej rundy, a choć ta sztuka udała się Jaiowi Herbertowi, to Topuria skończył go w minutę i 7 sekund.

Sprawdź!  (VIDEO) Jorge Masvidal vs Leon Edwards na UFC 269! Do finalizacji brakuje tylko podpisów!

-> Postaw kupon i oglądaj walkę Jana Błachowicza NA ŻYWO!

Mitchell vs. Topuria – RELACJA

Runda 1

Mitchell zaczyna obrotówką na korpus, a zaraz Topuria atakuje go cepami na głowę i karci low kickami. Szybki prosty w wykonaniu „El Matadora”, to właśnie szybkość jest po jego stronie i trafia dwoma sierpami. „Thug Nasty” zaczyna mieszać, próbuje obalenia, ale jest daleki od sukcesu. Szuka Amerykanin sprowadzenia, złapał nogę i wylądował na chwilę na pośladkach hiszpański Gruzin. Topuria rozsierdzony, wziął się do ataku, ale zaraz Bryce Mitchell znów sprowadził rywala na plecy i kończy rundę w górnej pozycji.

Runda 2

„El Matador” zaczyna mocno agresywnie! Szybko skraca dystans, szuka zaraz obalenia Mitchell, ale broni się Ilia Topuria. Amerykanin blisko rywala, atakuje prostymi i szuka obalenia. Dobrze kontruje Topuria, kapitalne uderzenia w wykonaniu Gruzina! Wydawało się, że będzie szukał poddania, Amerykanin ma już oponenta za plecami. Wraca na nogi, ale „El Matadora” nie odpuszcza, podcina rywala i znów ląduje na górze. Kapitalne przejście i szuka trójkąta rękoma i „Thug Nasty” klepie i przegrywa po raz pierwszy w karierze!

Sprawdź!  Mateusz Gamrot wraca do USA na przygotowania do walki! Jeszcze w tym kolejny pojedynek w UFC

Oficjalny wynik: Ilia Topuria wygrywa przez poddanie w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.