UFC

(VIDEO) Felicia Spencer wygrywa przez TKO! Świetna praca w klinczu i skończenie łokciami w parterze!

Walką poprzedzającą co-main event UFC Vegas 42 będzie starcie kobiet w żeńskiej dywizji piórkowej. Felicia Spencer zawalczy prawdopodobnie o być, albo nie być z Leahą Letson.

Felicia Spencer zmierzy się z rok młodszą rywalką w swoim 6 występie dla UFC. Ostatnio „Feenom” nie miała szczęścia. Po swoim imponującym debiucie w 2019 roku, kiedy to poddała już w pierwszej rundzie Megan Anderson, otrzymała szansę na walkę z Cris „Cyborg” Justino. Brazylijka w ostatnim starciu dla UFC pokonała Felicię Spencer, która jednak zdołała stanąć na nogi i znokautowała w pierwszej rundzie Zahar Fairn dos Santos. To pozwoliło jej na pojedynek o tytuł żeńskiej kategorii piórkowej, jednak nie miała żadnych szans z Amandą Nunes. Ostatnią Felicia Spencer walkę stoczyła w maju tego roku, kiedy przegrała niejednogłośnie na punkty z Normą Dumont.

Leah Letson swoją karierę rozpoczęła w 2014 roku od porażki przez niejednogłośną decyzję. „Nidas” od tamtej pory nie poległą ani razu, trzykrotnie kończąc oponentki przed czasem. Letson wygrała 3 lata temu program The Ultimate Fighter 28, a w walce finałowej pokonała niejednogłośną decyzją Julię Stoliarenko.

Przebieg walki

Runda 1

Od razu w klinczu zapięły się fighterki. Spencer na zewnętrznej, mocno trzyma Letson na siatce i wyprowadza łokcie i kolana. Leah stara się odpowiadać, ale widać różnicę w sile przeciwniczki. Dobrą kontrolę sytuacji prezentuje Feenom”. Cały czas bardzo mocno pracuje Felicia Spencer i wyhacza nogę oponentki, jednak brak jest sprowadzenia. Leah Letson stara się zerwać klincz, jednak Spencer dobrze ją kontroluje i dalej katuje kolejnymi krótkimi ciosami. Zawodniczki odeszły od siatki, ale starsza z fighterek mocno utrzymuje klamrę. Feenom wyprowadza krótkie łokcie, które z łatwością dosięgają głowy przeciwniczki. Widać na koniec efekty uderzeń po Leahi Letson.

Sprawdź!  Poirier vs. McGregor 4?! Dana White naprawdę o tym myśli! "Dustin będzie teraz walczył o pas, a kiedy Conor się wyleczy..."

Runda 2

Letson zaczyna niskim kopnięciem, ale po chwili znów kończy w klinczu na siatce. Spencer dobrze kontroluje oponentkę i za chwilę sprowadza ją na dosłownie moment do parteru. Felicia zajmuje połowicznie plecy, znów lądują na macie zawodniczki, ale znów wracamy do klamry na siatce. Feenom atakuje krótkimi ciosami i łokciami. Młodsza rywalka w defensywie także próbuje atakować, ale jest w dużo gorszej pozycji. Felicia Spencer szuka sprowadzenia, ale daleko jest do sukcesu. Przeważa jednak nad Leahą Letson i ponownie obala ją na kilka sekund, walka szybko wraca do stójki. Na niecałą minutę przed końcem odsłony mamy rozerwanie klinczu i Felicia Spencer sprowadza przeciwniczkę na matę! Zajmuje plecy, stara się atakować, wracają do stójki i lecą mocne kolana! Mamy jednak syrenę i zobaczymy 3 odsłonę.

Runda 3

I rundę zaczyna agresywnie Leah Letson sprowadzając Spencer na matę! Feenom jednak łatwo wychodzi spod rywalki i zajmuje jej plecy, ale Nidas wraca na nogi. Dominuje jednak starsza Kanadyjka i robi to samo, co w poprzednich odsłonach – łokcie i kolana. Letson nie ma najmniejszych szans na wyswobodzenie się i przyjmuje kolejne uderzenia. Felicia Spencer mocno trafia łokciami, a po zerwaniu klinczu sprowadza Letson na matę! Feenom ma minutę, jest z góry i zasypuje łokciami i ciosami młodszą rywalkę… I kończy walkę!

Sprawdź!  (VIDEO) Marcos Rogerio de Lima wygrywa w 32 sekundy! Świetny występ Brazylijczyka!

Oficjalny werdykt: Felicia Spencer wygrywa przez TKO w 3 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.