UFC

(VIDEO) Song Yadong wygrywa po wysokim kopnięciu!

Kolejny tydzień, kolejna gala UFC! Tym razem największa federacja MMA wraca do kompleksu Apex, gdzie odbędzie się UFC Vegas 42. Na start pojedynek w dywizji koguciej, Song Yadong vs. Julio Arce.

Song Yadong szybko wraca do oktagonu. Popularny „Kung Fu Monkey” na UFC 265 w sierpniu pokonał niejednogłośną decyzją Caseya Kenney’ego i odbił się po pierwszej porażce w organizacji. Tę odniósł w marcu tego roku na gali UFC 259. Ogółem Song Yadong w UFC wygrał 6 walk z czego 3 przed czasem. 23 letni Chińczyk zdołał między innymi zwyciężyć jednogłośnie na punkty z Marlonem Verą, który w ubiegłym tygodniu na UFC 268 wygrał przez KO z Frankiem Edgarem.

Rywalem Song Yadonga będzie starszy o prawie 10 lat Julio Arce. Dla Amerykanina będzie to drugi bój w tym roku. Wcześniej, na gali UFC on ESPN 27 skończył przed czasem Andre Ewella. Julio Arce do UFC dostał się przez Dana White’s Tuesday Night Contender Series po imponującym TKO w drugiej rundzie. Dla największej federacji MMA stoczył 6 pojedynków, z których 2 przegrał – oba po niejednogłośnej decyzji.

Przebieg walki

Runda 1

Początek bardzo spokojny, żaden zawodnik nie chciał rzucić się na rywala. Pierwszy wystartował Song Yadong, jednak jego kombinacja nie trafiła Julio. Arce straszy prostymi chcąc utrzymać dystans przed rywalem. Yadong jednak dobrze się, spokojnie wykonuje kiwkę i rzuca się na rywala, Amerykanin jednak nie daje się trafić. Chińczyk stara się podchodzić, wyprowadza proste na głowę, dokłada też wyższe kopnięcie. „Kung Fu Monkey” rusza z lewym i prawym, oponent odskakuje, ale Amerykanin jest niewidoczny w tej walce. Julio Arcec stara się podejść z prostymi i lewym i prawym, ale Song Yadong dobrze wyprowadza dwie kombinacje. Daleko jednak od KO, czy nawet TKO.

Sprawdź!  Yadong Song po nie jednogłośnej wygranej: "Dałem mu posmakować jego własnej broni."

Runda 2

Song Yadong od razu na początku odsłony ruszył na rywala. Arce jednak też został zachęcony przez narożnik i stara się być aktywniejszy. Chińczyk zaatakował kopnięciem, Julio wyprowadza prawe proste. „Kung Fu Monkey” trafia w końcu rywala kopnięciem na głowę, Julio Arce zakołysał się na nogach, a Song Yadong kończy walkę!

Oficjalny werdykt: Song Yadong wygrywa przez TKO w 2. rundzie (1:35)!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.