Boks

(VIDEO) Dramatyczny apel Witalija Kliczko! „Wróg jest wściekły i wszystko niszczy, rozstrzeliwując cywilów”

Mer Kijowa Witalij Kliczko za pośrednictwem serwisu Telegram zwrócił się do mieszkańców stolicy i zapewnił, że zarówno siły zbrojne, jak i obywatele, którzy chwycili za broń, są gotowi bronić miasta.

Ukraina kolejny dzień broni się przed rosyjskimi wojskami. Armia Putina przygotowuje się do zdobycia najważniejszego miasta, czyli Kijowa, w którym przebywa prezydent kraju. Rosjanie zbombardowali również inne miejscowości takie jak Charków czy Chersoń.

Żołnierze są bezwzględni i zabijają także ukraińskich cywilów, a nawet biorą ich za zakładników. Wśród ofiar znajduje się również wiele dzieci, a w sieci można znaleźć wstrząsające nagrania ukazujących, co aktualnie dzieje się na Ukrainie.

Witalij Kliczko, który kieruje obroną Kijowa zapewnia, że miasta będzie bronić nie tylko wojsko, ale także obywatele, którzy dostali broń. Mer stolicy ponownie zaapelował o zachowanie spokoju i zwrócenie szczególnej uwagi na fałszywe informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie.

– Sytuacja jest groźna. Wróg chce zabrać serce naszego kraju. Ale będziemy walczyć i nie oddamy Kijowa! Siły zbrojne, obrona terrorystyczna i zaniepokojeni mieszkańcy są gotowi i będą bronić stolicy. Siły zbrojne, obrona terrorystyczna i zaniepokojeni mieszkańcy są gotowi i będą bronić stolicy.

– Jeszcze raz pragnę wyrazić swoje wsparcie dla mieszkańców Hostomla, Buczy, Worzela, Irpenia i Wasylkowa – gdzie wróg jest wściekły i wszystko niszczy, rozstrzeliwując cywilów. Podziękować siłom zbrojnym, które bohatersko bronią się, aby rosyjska horda nie wdarła się do Kijowa.

– Drodzy Kijowanie, Ukraińcy! Nie wierzcie w dezinformację. Jest jej teraz dużo. Nie panikujcie! Musimy z Wami chronić nasze miasto, nasz kraj i naszą przyszłość! Przyszłość naszego państwa będzie tylko z silnymi ludźmi, tylko z prawdziwymi patriotami! Prawdziwi wojownicy, którzy teraz pokazują swój charakter!

– Razem przetrwamy! Chwała Kijowowi! Chwała Ukrainie!

Mer Kijowa dłuższą wiadomość zamieścił na swoim Instagramie, gdzie przypomniał również, że od 20:00 do 7:00 obowiązuje godzina policyjna a wszyscy, którzy pozostali w mieście powinni nie opuszczać swoich domów lub schronów. Po ulicach mogą poruszać się jedynie osoby posiadające specjalne przepustki.

Źródło: Telegram/Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Usyk apeluje do Władimira Putina! "Nasze dzieci, matki, babcie ukrywają się w piwnicach. To powinno się skończyć!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.