UFC

(VIDEO) Paddy Pimblett dusi rywala, O2 Arena eksploduje! Kolejna wygrana Anglika!

Tuż przed dwoma głównymi walkami wieczoru na UFC Fight Night w Londynie odbyła się walka w wadze lekkiej. Złotousty Liverpoolczyk Paddy Pimblett zmierzył się z Rodrigo „Kazulą” Vargasem.

W końcu pod długim czasie doczekaliśmy się debiutu Paddy’ego Pimbletta w największej federacji MMA. Anglik skończył w 1 rundzie brazylijskiego przeciwnika i niemal natychmiast rozpoczęto gdybania kiedy po raz kolejny „The Baddy” zawita do oktagonu. 4 miesiące później Pimblett ponownie wyjdzie, tym razem przed rodzimą publicznością na UFC London w nieobcej mu O2 Arenie.

Przeciwnikiem tam był Rodrigo Vargas. Popularny „Kazula” odniósł niespełna rok temu pierwszą wygraną w największej federacji MMA, kiedy to jednogłośną decyzją sędziów pokonał Zhu Ronga. Wcześniej jednak Meksykanin uznawał wyższość Broka Weavera i Alexa da Silvy Coelho. W ciągu całej kariery Vargas stoczył 16 pojedynków, z których zwyciężył 12 (w tym 7 przed czasem!), a 4-krotnie musiał uznać wyższość rywala.

Przebieg walki

Runda 1

Paddy zaczął od kopnięć na nogę, Meksykanin natychmiast rzucił się na głowę Anglika z atakami pięściami! Pimblett zaraz znalazł się na plecach, na górze Vargas, który cały czas dociska. Cała O2 Arena wspiera Anglika, który jednak nie może wyrwać się z uścisku Kazuli. Wraca na nogi The Baddy, ale Vargas dalej mocno go dociska do siatki. Meksykanin ewidentnie nie walczy tak, by kibice byli zachwyceni, ale zaraz znakomicie zostaje rzucone przez wysokie biodro przez Anglika! Paddy Pimblett straszy duszeniem, zapiął trójkąt nogami i zaciska rękę na szyi Kazuli Vargasa! ODKLEPUJE MEKSYKANIN I ARENA W LONDYNIE SZALEJE! PADDY „THE BADDY” PIMBLET WYGRYWA PRZEZ DUSZENIE

Oficjalny wynik: Paddy Pimblett wygrywa przez duszenie w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.