UFC

(VIDEO) Islam Makhachev poddaje kimurą w pierwszej rundzie Dan Hookera! Chce walki o mistrzowski pas

Przedostatni pojedynek gali UFC 267 za nami! Tylko to starcie dzieli nas od walki wieczoru UFC 267, w której Jan Błachowicz będzie bronił mistrzowskiego pasa w starciu z weteranem Gloverem Teixeirą. W co-main evencie zobaczyliśmy starcie Islama Makhacheva, który zmierzył się z Dan Hookerem!

Islam Makhachev vs Dan Hooker

W Abu Zabi do klatki powrócił Islam Makhachev, który jest nazywany następcą Khabiba Nurmagomedova. Rosjanin stoczył swój 22 pojedynek w karierze, w tym 11 dla organizacji UFC. Fighter wszedł do oktagonu, mając na koncie 20 zwycięstw i jedną porażkę.

Makhachev przegrał jedynie swoją drugą walkę w UFC. W starciu z Adriano Martinisem został znokautowany w pierwszej odsłonie. Od tamtej walki zaliczył serię 8 zwycięstw. Zanotował m.in. najszybszą wygraną w karierze. W starciu z Gleisonem Tibau znokautował Brazylijczyka w 57 sekund.

Przez cały 2020 rok Rosjanin nie stoczył żadnego pojedynku, jednak zapowiedział, że zamierza być znacznie bardziej aktywny i walczyć o najwyższe cele, czyli mistrzowski pas UFC. W tym roku wszedł do klatki już po raz trzeci. W marcu poddał Drew Dobera, następnie zmusił do odklepania Thaigo Moisesa, a dzisiaj przyszedł czas na walkę z Danem Hookerem.

Sprawdź!  (VIDEO) Kłótnia na konferencji przed UFC 282! Paddy Pimblett przypomina bójkę z marca. "Jesteś chłopcem od dezynfekcji!"

Dla zawodnika z Nowej Zelandii była to 32 walka w karierze. Fighter zmierzył się z Rosjaninem, mając na koncie 21 zwycięstw i 10 porażek. W ostatnich pojedynkach mierzył się z Dustinem Poirierem i Michaelem Chandlerem, jednak przegrał obie walki.

Na zwycięską ścieżkę powrócił na gali UFC 266. Po jednogłośnej decyzji zwyciężył z Nasratem Haqparastem i aktualnie zajmuje 6 pozycję w rankingu wagi lekkiej.

UFC 267: Makhachev vs Hooker relacja z walki

Runda 1

I od razu straszy prostymi Hooker. Islam Makhachev z dystansem, odsuwa się od dłuższego rywala i obala go! Od razu napiera Mkahachev, choć Nowozelandczyk stara się odpowiadać krótkimi ciosami. Dobrze pracuje nad pozycją Rosjanin, robi sobie miejsce krótkimi ciosami i SZUKA KIMIRY! PRAWA RĘKA WYKRĘCONA I KOŃCZY WALKĘ ISLAM MAKHACHEV!!

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.