UFC

Caio Borralho ukazuje braki w grze Armana Petrosyana! Dominacja Brazylijczyka.

W co-main evencie UFC Vegas 58 zobaczyliśmy potężne starcie w wadze średniej. Caio Borralho wyszedł kontynuować swoją serię wygranych, przeciwko Armenowi Petrosyanowi.

Brazylijczyk Caio Borralho otrzymał aż dwie szanse w Dana White’s Contender Series i oba starcia zwyciężył. Pierwsze skończyło się jednogłośną decyzją, ale w drugim sędziowie nie mieli nic do gadania. 29-latek skończył w niecałe 2 minuty Jessego Murraya. W największej federacji MMA na świecie zadebiutował przed trzema miesiącami, gdzie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów po przerwaniu jej po nielegalnym kolanie.

Przeciwnikiem Borralho na UFC Vegas 58 był Armen Petrosyan. Ormianin również dostał kontrakt po występie w Dana White’s Contender Series. Popularny “Superman” w MMA walczy od 2018 roku. W 11 pojedynkach raz przegrał, ale aż siedmiokrotnie wygrywał, z czego aż sześć razy przez KO lub TKO!

Caio Borralho vs. Armen Petrosyan – relacja

Runda 1

Borralho zaczyna od kopnięć na kolano i posyła też lewy high kick! Chwilę później doskakuje z prostymi, łapie klincz i sprowadza Petrosyana na matę! Chwila pracy z góry i zachodzi Brazylijczyk za plecy! Była próba Kimury, zaraz przeszedł rękoma do duszenia zza pleców i rozciąga powoli Ormianina. Ten broni się krótkimi ciosami, Borralho odpowiada pojedynczymi swoimi. Petrosyan stara się wyswobodzić, ale zbyt doświadczony w kwestii jiu-jitsu jest jego oponent. Caio Borralho pracował do końca, ale ostatecznie nie udało mu się założyć duszenia zza pleców.

Sprawdź!  Jon Jones zareagował na porażkę Dominicka Reyesa! "Chcę mu powiedzieć to samo"

Runda 2

Petrosyan rozpoczyna od low kicka. Szuka swoich ulubionych kombinacji z kickboxingu, dobrze wyczekuje doskakującego rywala. Brazylijczyk przyjmuje mocny prawy sierp, a zaraz idzie po skuteczne obalenie. Szybko wchodzi w dosiad, a Peytrosyan ratuje się odwracając plecami! Złapał go za szyję Borralho, ale gilotyna jest za płytka by mogła się udać. Walka wraca do stójki, znów próbuje Ormianin atakować, posyła niezły łokieć, ale ponownie z łatwością obala go Caio Borralho! Szybkie zajście na plecy, klamra nogami i wrócili do sytuacji z pierwszej odsłony. Petrosyan broni się przed duszeniem, ale tę rundę przegrał podobnie do poprzedniej.

Runda 3

Petrosyan musi zaryzykować i podchodzi blisko z mocnymi kombinacjami. Trafia kilka razy, ale Brazylijczyk błyskawicznie przechodzi do obalenia! Nie udaje mu się to i fighterzy znajdują się w klinczu na siatce. Atakuje kolanami Caio Borralho, skręca się Petrosyan, a rywal zajmuje mu plecy! Zaryzykował Brazylijczyk sprowadzenie za nogę, ale z góry na stojąco znalazł się Ormianin, który atakował low kickami. Atakuje podwójną kombinacją Petrosyan, ale szybko i bez kłopotów sprowadza go Caio Borralho. Sędzia podniósł pojedynek, a Borralho ponownie ruszył po obalenie, które skończyło się klinczem na siatce. Petrosyan rzucił się w ostatnich sekundach z wysokimi kopnięciami, ale został zdeklasowany przez Brazylijczyka.

Sprawdź!  Dana White o zorganizowaniu gali we Francji: "W idealnym świecie, tak: jedziemy do Francji i tam robimy Ngannou vs Gane."

Oficjalny wynik: Caio Borralho wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.