Boks

(VIDEO) Brutalny nokaut w wykonaniu Polaka! Dlaczego sędzia nie przerwał walki? „Nie powinien być więcej w ringu. Nie ma chłodnej głowy”

Za nami gala MB Boxing Night, którą otworzył pojedynek Polaka z reprezentantem Grecji. Starcie zakończyło się wyjątkowo brutalnym nokautem.

Jakub Sosiński stoczył swoją 10 walkę w karierze. Jego aktualny bilans to 7 zwycięstw, 2 porażki i jeden remis. Pięściarz zmierzył się z Panagiotisem Pantazisem, a pojedynek był zaplanowany na cztery rundy, jednak zakończył się znacznie szybciej.

Już w pierwszej odsłonie Sosiński brutalnie rozprawił się ze swoim rywalem. Polak na kilkanaście sekund przed końcem rundy zepchnął przeciwnika pod liny i tam zaatakował serią potężnych ciosów. W pewnym momencie rozbity Grek całkowicie opuścił ręce.

Polak trafił go kilkoma potężnymi uderzeniami, a sędzia nie śpieszył się z przerwaniem pojedynku. Po ostatnim ciosie Sosińskiego rywalowi wypada ochraniacza na zęby, a sam pięściarz pada na deski brutalnie znokautowany.

Arbiter Tomasz Chwoszcz został mocno skrytykowany za brak reakcji. Maciej Miszkiń w studio po walce stwierdził, że sędzia nie powinien nigdy więcej wchodzić do ringu:

Sprawdź!  Anthony Joshua powinien zmienić współpracowników? "Przez niego stracił 120 milionów i trzy razy przegrał"

– W pierwszej walce sędzia zaspał. Zawodnik padł po ciosie na liny i zawodnik powinien już wtedy być liczony. Pewne umiejętności sędzia może podszkolić, ale pewnych się nie da. Myślę, że w ringu nie ma chłodnej głowy i nie da się jej nauczyć. Ten sędzia nie powinien być już w ringu. Być może sędzią punktowym jest dobrym.

Głos zabrał również dziennikarz Przemysław Garczarczyk, który napisał:

– Nie wiem, na co czekał sędzia ringowy? Aż się zapyta go Sosiński czy jeszcze Greka można bić czy już wystarczy?

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Artur Szpilka przed pojedynkiem z Różańskim: "Wyciągam wnioski i tym razem nie mówię wiele przed walką, chcę wszystko pokazać w ringu"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.