Boks

(VIDEO) Bracia Kliczko zeszli do metra wesprzeć ukrywających się Kijowian! „Nastrój jest patriotyczny! Razem pokonamy to trudne wyzwanie”

Bracia Kliczko, którzy przebywają w stolicy Ukrainy, postanowili udać się do jednej ze stacji metra, gdzie mieszkańcy Kijowa schronili się przed ostrzałem i atakiem Rosjan.

Przedstawiciele władzy podają, że od początku wojny Rosja miała wystrzelić około 500 rakiet różnego rodzaju. Ostrzelane zostały największe miasta, w tym Charków gdzie sytuacja jest naprawdę dramatyczna oraz Kijów. Do stolicy kieruje się także wielokilometrowa kolumna rosyjskich wojsk.

Mieszkańcy Kijowa uciekli na zachód, złapali za broń albo ukryli się w schronach. Miasto jest wciąż bombardowane, a Rosjanie obrali sobie za cel również budynki mieszkalne, bloki, domy i strzelają także do cywilów. Kijowianie ukrywają się m.in. w piwnicach czy na stacjach metra.

Mer Kijowa Witalij Kliczko razem ze swoim bratem Władimirem postanowił objechać miasto i porozmawiać z ukrywającymi się mieszkańcami. Na swoich social mediach przekazał, że panuje nastrój patriotyczny, a Kijowianie są wdzięczni żołnierzom, którzy bronią ich miasta.

Na nagraniu opublikowanym na Instagramie Witalij Kliczko powiedział:

– Przyjaciele! Drodzy Kijowianie! Stolica żyje w stanie wojennym. Sytuacja jest trudna, ale pod kontrolą. Jeździłem po mieście. Zszedłem na jedną ze stacji metra, gdzie ludzie ukrywają się od kilku dni. Porozmawiałem, zapytałem o potrzeby, wsparłem.

– Nastrój mieszkańców Kijowa jest patriotyczny i zdeterminowany. Wszyscy dziękują naszym żołnierzom i są z nich dumni. Władze miasta robią wszystko, aby Kijów miał infrastrukturę krytyczną. A także przygotowują miasto na ewentualne trudne wydarzenia.

– W stolicy ustawiono punkty kontrolne, restrykcyjne blokady ruchu na ulicach i wprowadzono godzinę policyjną. Proszę wszystkich o przestrzeganie kluczowych zasad bezpieczeństwa. To niezwykle ważne! Jestem przekonany, że w odpowiedni sposób pokonamy to niezwykle trudne wyzwanie w historii naszego państwa.

I wygramy! Wszyscy razem! – dodał Władimir.

Sprawdź!  (VIDEO) Anthony Joshua zabiera mikrofon. Mocne słowa Anglika do krytyków! "Spójrzcie na mnie! Jestem nowym pokoleniem"

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.