UFC

(VIDEO) Bill Algeo zaczyna rok od wygranej nad debiutantem! Dominacja Amerykanina

Czas na pierwszą galę w tym roku! Po tygodniach odpoczynku od walk wszyscy czekają na fajerwerki podczas UFC Vegas 46! Na start pojedynek w wadze piórkowej: Bill Algeo vs Joanderson Brito!

Bill Algeo trafił w końcu do UFC w 2020 roku. W czerwcu 2019-go walczący pod pseudonimem „Senor Perfecto” zawodnik wystąpił w popularnym show Dana White’s Contender Series, jednak przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Brendanem Loughnane, który koniec końców do największej federacji MMA i tak nie trafił. Algeo ma rekord 14-6, a w samym UFC po trzech starciach: 1-2.

Jego rywalem będzie debiutant, Joanderson Brito. Brazylijczyk z kolei z zadowoleniem może wspominać swój udział w jednym z ubiegłorocznych odcinków Dana White’s Contender Series. Popularny „Tubarao” zwyciężył decyzją arbitrów z rodakiem Diego Lopesem w dość specyficznych okolicznościach (walka została zatrzymana w 3. rundzie po wsadzeniu palca w oko oponenta przez Brito, sędziowie punktowali do tego momentu). Joanderson ma rekord 12-2.

Przebieg walki

Runda 1

Brito natychmiast rusza za rywalem. Algeo atakuje z kopnięciem na korpus, a zaraz sam broni się przed sprowadzeniem. „Tubarabo” ostatecznie udanie obala, ale oponent zaraz wraca na nogi. Po chwili „Senor Perfecto” wraca na nogi, ale nie zdaje się to na długo i debiutant w stylu Khamzata Chimaeva obala go po „spacerze po klatce”. Joanderson szybko zajmuje plecy i szuka duszenia zza pleców… Aż Bill Algeo odwraca sytuację! Brazylijczyk za plecami czuje matę i przyjmuje liczne ciosy z krótkimi łokciami na czele. Brito dobrze wyczekuje moment podniesienia się przez rywala w celu poszukiwania lepszej pozycji i ucieka, choć tylko na moment. Zraz atakuje i nie trafia, a Algeo zachowuje pełnię spokoju i naciska. Oponent ponownie naciska i szuka sprowadzenia, ale Bill wychodzi obronną ręką.

Runda 2

„Tubarabo” niemal natychmiast rusza i chce zdjąć głowę z ramion okrężnymi ciosami. Algeo twardo stoi i trafia oponenta prosto w twarz. Brazylijczyk obrywa, ale zanim wykonać krok w tył… dalej rusza po sprowadzenie! Amerykanin zaraz atakuje kolanami na nachylonego przeciwnika, ale Joanderson dobrze unika obrażeń przez jedną rękę na macie. Amerykanin atakuje z lewicą i kopnięciem na tułów, po chwili sam wyłapuje leg kicki. Po chwili istne bomby spadają z obu stron, a „Tubarabo” rusza po sprowadzenie, jednak sam kończy na macie! Brazylijczyk ciężko dyszy i będzie miał kłopoty w kolejnej odsłonie. Algeo dobrze pracuje nad przeciwnikiem, posyłając stompy na ręce trzymane na podłożu! Obaj fighterzy dobrze mają obczajone zasady! Pojedynek wraca do stójki, a Brito atakuje. Na koniec odsłony Algeo jest sfrustrowany atakami Brazylijczyka.

Runda 3

Joanderson rusza znów bardzo agresywnie, ale również zapomniał o celności. Algeo unika i zawodnicy kończą w klinczu. Brito trafia z dwoma mocnymi ciosami, ale „Senor Perfecto” nie odpuszcza! Zawodnicy straszą się nawzajem, Amerykanin udaje obrotówkę, po czym sam wyłapuje kopnięcie na nogę. Brazylijczyk w końcu sam musi bronić się przed sprowadzeniem i ląduje z klatką za plecami. Brito rzuca się zaraz z dzikimi uderzeniami, serię kończąc nietrafionym obrotowym łokciem. „Senor Perfecto” obala jeszcze przeciwnika i szuka duszenia, a walkę kończy posyłając łokcie na głowę rywala.

Sprawdź!  Katlyn Chookagian wygrywa w dominującym stylu! (VIDEO)

Oficjalny wynik: Bill Algeo wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.