Bellator MMA

Vadim Nemkov po obronie pasa na gali Bellator 257: Jestem gotowy zarówno na Yoela Romero, jak i Anthonego Johnsona

Dzisiejszej nocy Vadim Nemkov (MMA 13-2) pokonując jednogłośnie na punkty Phila Davisa, zanotował szóste zwycięstwo w organizacji Bellator MMA i obronił tym samym pas kategorii półciężkiej. Nemkov w półfinale turnieju zmierzy się z kimś z pary Yoel Romero vs. Anthony Johnson.

Była to pierwsza obrona pasa przez Nemkova, który zdobył po znokautowaniu Ryana Badera. Pokonując Phila Davisa, Rosjanin zapewnił sobie awans do półfinału turnieju kategorii półciężkiej, w którym zmierzy się z Yoelem Romero, bądź Anthonym Johnsonem. Zdaniem wielu, jest to najciekawsza para ćwierćfinałowa tego Grand Prix.

Wygrana z Davisem była dla Nemkova ósmym zwycięstwem z rzędu. Dla wielu ekspertów, Rosjanin wyrasta na głównego faworyta turnieju. Jeśli wygrałby wspomniane Grand Prix, obroniłby pas kategorii półciężkiej trzykrotnie w przeciągu kilku miesięcy.

Rosjanin po walce z Davisem stwierdził, że nie ma dla niego znaczenia z kim przyjdzie mu się zmierzyć w półfinale, który planowany jest na lipiec.

Czuję się świetnie, nie mam żadnych urazów. Krótka przerwa i zaczynam przygotowania do półfinału. Trzy pierwsze rundy wygrałem na pewno, czwarta była dla Phila (Davisa – przyp.red.). Piąta runda była bardzo wyrównana, ale nawet jeśli on ją wygrał, to i tak wygrałem 3-2 w rundach. Davis pracuje w takim samym tempie, niezależnie czy walczy 3 czy 5 rund.

Walka pomiędzy Romero, a Johnsonem odbędzie się 7 maja na gali Bellator 258. Dla Rosjanina nie ma znaczenia, z kim przyjdzie mu się zmierzyć.

Obaj są mocno nieprzewidywalni, obaj potrafią się bić Ja jestem mistrzem i jestem gotowy zarówno na walkę z Yoelem Romero, jak i na starcie z Anthonym Johnsonem. Nie ma łatwego rywala, kto by to nie był, to będzie super walka.

Jeśli Nemkov obroniłby pas w półfinale, to zmierzyłby się z wygranym drugiej pary półfinałowej, która została już wyłoniona. W lipcu w drugim półfinale zmierzą się ze sobą Ryan Bader, który jednogłośnie na punkty po pełnej dominacji wygrał z Lyoto Machidą oraz Corey Anderson, który znokautował wczorajszej nocy Dovletdzhana Yagshimuradova.

Sprawdź!  Dhiego Lima vs. Matt Brown na UFC Vegas 29! "Spodziewajcie się fajerwerków!"

Źródło: MMAFighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *