Bellator MMA

(VIDEO) Obrotowy backfist odmienia losy walki! Ciężki nokaut w starciu o pas Bellatora!

Za nami gala Bellator 272 w Uncasville, na której odbył się pojedynek o mistrzowski pas kategorii koguciej. Starcie zakończyło się widowiskowym nokautem.

W main evencie wczorajszego wydarzenia pretendent z Japonii Kyoji Horiguchi zmierzył się z amerykańskim mistrzem Sergio Pettisem, dla którego była to pierwsza obrona tytułu. Swój pas zdobył na gali Bellator 258 po pokonaniu Juana Archuleta.

Wydawało się, że kategoria kogucia będzie miała nowego mistrza, gdyż do czwartej rundy Horiguchi radził sobie znacznie lepiej. Atakował mocnymi ciosami, lowkickacmi, obrotówkami na korpus i obalał aktualnego mistrza.

W czwartej odsłonie odwrócili się jednak losy starcia. Pettis niespodziewanie wystrzelił obrotowego backfista, którym ciężko znokautował swojego rywala. Japończyk padł na matę z rozłożonymi rękami. Mistrz ruszył z kolejnym ciosem, żeby dobić przeciwnika, jednak powstrzymał się, gdy zobaczył, że ten stracił już przytomność.

Dla Amerykanina było to 22 zwycięstwo w 27 pojedynkach. Fighter ma aktualnie za sobą serię pięciu zwycięstw i w organizacji Bellator pozostaje niepokonany.

Natomiast Kyoji Horiguchi na minionej gali stoczył 33 pojedynek w karierze. W przeszłości walczył o pas UFC oraz miał na swoim koncie tytuł Bellatora. Aktualnie ma na swoim koncie 29 zwycięstw i 4 porażki.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Kamil Oniszczuk już jutro zadebiutuje w Bellatorze! Polaka czeka ciężka przeprawa!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.