UFC

Urijah Faber ma faworyta przed co-main eventem UFC 273! „Wtedy zdominował go zapaśniczo…”

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego kategorii koguciej, Urijah Faber udzielił wypowiedzi The Schmo na temat co-main eventu UFC 273. W nim spotkają się Petr Yan i Aljamain Sterling.

Rywalizacja Rosji z Ameryką nie jest niczym nowy w sporcie. Petr Yan i Aljamain Sterling od dawna toczą spór i czekają na rewanż. Do pierwszego starcia doszło niemal rok temu na UFC 259. Wówczas to „No Mercy” wchodził do oktagonu jako mistrz, jednak przez nielegalne kolano wyprowadzone w 4 rundzie to „Funk Master” opuścił Abu Zabi jako champion.

Yan domagał się szybkiego rewanżu, który musiał zostać przełożony przez niedopuszczenie Amerykanina do walki. Na UFC 267 Rosjanin spotkał się z Corey’em Sandhagenem. Zdominował go i został nowym mistrzem tymczasowym dywizji koguciej.

Były pretendent do tego tytułu, Urijah Faber, swój ostatni bój w karierze stoczył właśnie z Petrem Yanem w 2019 roku. Podczas rozmowy w The Schmo & The Pro podał swój typ na zbliżający się rewanż Rosjanina ze Sterlingiem:

Stary, zapomniałem o tej całej dramie… Więc tak, Yan jest mistrzem tymczasowym. Aljamain musi wyciągnąć lekcje z ich ostatniej walki [na UFC 259; „Funk Master” nie pojawił się w oktagonie od tego czasu – przyp. red.]. Im bliżej końca starcia, tym bardziej decyzja się przechylała na stronę Yana. Ale żaden z nich nie ściągnął stopy z gazu.

Aljamain musi zrobić coś inaczej. Nie udawało mu się wykonać roboty za pierwszym razem. W pierwszym pojedynku to Petr Yan był lepszym zawodnikiem. Kompletnie zdominował Aljamaina zapaśniczo. Według mnie to Yan jest zdecydowanym faworytem.

Fighterzy od dawna odgrażają się sobie nawzajem w Internecie. Sterling zapowiadał świąteczny wpierdol na Rosjaninie na początku 2022 roku, jednak ich walka ponownie musiała zostać przełożona z UFC 272 na tę z numerem o 1 większym. Zdaniem Amerykanina powodem jest brak szczepień ze strony Petra Yana. Z kolei „No Mercy” stwierdził, że federacja nie chce by sztuczny mistrz walczył w main evencie gali.

Sprawdź!  Jan Błachowicz odpowiada na wyzwanie Kamaru Usmana! "Na pewno mógłby odnieść sukces w półciężkiej, ale..."

Źródło: The Schmo & The Pro

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.