UFC

Petr Yan i Aljamain Sterling podgrzewają atmosferę! „Czeka cię świąteczny wpier*ol!”

Petr Yan i Aljamain Sterling pozostają w gotowości przed planowanym rewanżem o pas mistrzowski kategorii koguciej! Zawodnicy dali także wszystkim znać, że ich relacje wcale się nie poprawiły.

Petr Yan i Aljamain Sterling po raz pierwszy i jak dotąd jedyny spotkali się na UFC 259. Rosjanin do tej walki podszedł z pasem mistrzowskim, jednak stracił go przez własną nieuwagę. W 4. rundzie wyprowadził kolano na podnoszącego się „Funk Mastera” i sędzia orzekł dyskwalifikację.

Do tego rewanżu miało dojść na UFC 267. Miało, ponieważ Amerykanin z powodu licznych komplikacji zdrowotnych nie dostał zielonego światła od lekarzy. Wściekły Petr Yan gotów był zmierzyć się z kimkolwiek, a wybór federacji padł na Cory’ego Sandhagena. „No Mercy” pokonał nowego oponenta w starciu, którym stawką był tymczasowy pas kategorii koguciej.

Wiadomym stało się, że nie uniknie się pojedynku Sterling vs. Yan 2. Sam pełnoprawny mistrz w dzień Bożego Narodzenia wrzucił na Twittera wpis zapowiadający powrót do oktagonu:

Świąteczny wpierdol czeka na Yana, do odbioru na początku 2022! Do zobaczenia wkrótce, mój rosyjski arcywrogu.

Rosjanin nie kazał długo czekać na odpowiedź ze swojej strony:

Uprzejmie przypominam, że Alga jest moją dziwką. Tym razem zniszczę tę małą beksę jeszcze bardziej imponująco.

Absencja Sterlinga odbiła się znacząco na całej dywizji koguciej. W topie rankingu są takie gwiazdy, jak Song Yadong, Marlin Vera, Sean O’Malley, czy byli mistrzowie: Jose Aldo i T.J. Dillashaw. Ponadto sposób w jaki „Funk Master” zdobył tytuł mistrzowski nie przysparza mu dobrej prasy. Niemniej jednak sam Dana White potwierdzał jeszcze w listopadzie, że kolejnym starciem na szczycie kategorii koguciej będzie walka Aljamain Sterling vs. Petr Yan 2.

Sprawdź!  Jednogłośne zwycięstwo Krylova! Pokonuje Oezdemira na UFC 280

Źródło: MMA News

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.