UFC

UFC Vegas 72: Yadong Song wygrywa po ciężkim TKO! Świetny występ Chińczyka! [VIDEO]

W walce wieczoru UFC Vegas 72 odbyło się przełożone starcie z ubiegłego tygodnia. Spotkali się w nim perspektywiczni koguci: Yadong Song oraz Ricky Simon.

-> Oglądaj UFC Vegas 72 na żywo!

Zaledwie 25-letni Chińczyk już zapisał się na kartach historii UFC. Yadong Song ma na koncie aż 11 pojedynków w federacji, a wygrywał chociażby z Marlonem „Chito” Verą. „Kung Fu Kid” do września miał serią 3. kolejnych zwycięstw, w tym ciężkie KO na Marlonie Moraesie. W ostatnim występie nie miał jednak szans z Coreyem Sandhagenem.

Na UFC Vegas 72 Song zmierzył się z kolejnym Amerykaninem. Ricky Simon jeszcze w 2017 roku wziął udział w Contender Series, ale niejednogłośna wygrana nie dała mu kontraktu w federacji. Po 2. kolejnych wygranych w końcu jednak udało mu się spełnić to marzenie, a w debiucie poddał w 3. rundzie czołowego dziś pretendenta, Meraba Dvalishviliego.

30-latek przystępował do dzisiejszego pojedynku z 10. pozycji w rankingu kogucich. Yadong Song z kolei okupował 8. lokatę, ale bukmacherzy postawili go w roli underdoga. Kto wygrał main event UFC Vegas 72?

Sprawdź!  Davey Grant zniszczył nogę Louisa Smolki! Rywal padł na twarz!

-> Oglądaj UFC online!

UFC Vegas 72: Yadong vs Simon – Relacja

RUNDA 1

Simon straszy od początku wysokimi kopnięciami, ale niespecjalnie wzruszyło to Chińczykiem. Song bardzo statecznie wyczekiwał zejścia po nogi rywala i szybko posłał sierpowego. Mocny middle kick w wykonaniu „Kung Fu Kid”, Amerykanin robi dużo przyruchów, trafia zaraz prawym na gardę. Skrócił dystans Chińczyk po ofensywie i przez chwilę fighterzy siłowali się w klinczu. Yadong Song jest niebezpiecznie szybki, ale Ricky Simon dobrze unika szarż.

RUNDA 2

Song otwiera rundę mocnym frontem, szybki prosty przeciwnika sięga go po kontrze. Ruszył z serią Chińczyk i zamroczył Simona! Amerykanin uratował się zapasami i zdołał obalić „Kung Fu Kida”, który zaraz wraca na nogi! Nie podpala się Yadong Song, wie już, że ma dużą przewagę! Niecelne serie Chińczyka, ale trafia frontem w brzuch, a zaraz trafia lewym hakiem! Amerykanin nieźle już oberwał i rośnie przewaga „Kung Fu Kid” w tej walce. Fantastycznie uchyla się Song i uderza na wątrobę, ale zalicza jeszcze sprowadzenie Simon.

Sprawdź!  Carlos Condit przed UFC 264: " Wchodzę do oktagonu się ponapier***alać."

RUNDA 3

Zajął środek oktagonu Song, ale szybko przewraca go Simon, choć nie ustabilizował pozycji. Mocne proste Amerykanina, Chińczyk kontruje, ale jego sierp ląduje za nisko. Wracają do akcji i „Kung Fu Kid” szuka błyskawicznej kontry, świetnie unika sprowadzenia. Z łatwością unika kopnięć Songa Ricky, ale zaraz inkasuje sierp na brzuch. Szuka jeszcze kończącej serii na minutę przed końcem rundy Yadong, ale nic takiego nie ma miejsca.

RUNDA 4

Simon agresywnie, ale niskimi kopnięciami odpowiada Chińczyk. Wyskoczył z latającym kolanem Amerykanin, ale nie sięga głowy rywala! Song tymczasem wyprowadza niezłą kombinację bokserską, broni się też kilkukrotnie przed obaleniem. Dobra wymiana w wykonaniu obu zawodników, ale zdecydowani więcej uderzeń zanotował „Kung Fu Kid”. Song stójkowo rozbija Simona, który oberwał jeszcze potężnym lewym sierpem na sekundę przed końcem rundy!

RUNDA 5

Simon pozostaje w grze, próbuje atakować, ale otrzymuje mocny prawy cep. Kolejny lewy sięga głowy, tańczy na nogach Amerykanin! Yadong Song kontynuuje dzieło zniszczenia i Herb Dean przerywa walkę!

Wynik walki: Yadong Song wygrywa przez TKO w 5. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.