UFC

Tsarukyan zawalczy na UFC 300! Otrzymał walkę, której pragnął Gamrot!

Arman Tsarukyan, który w niedalekiej przeszłości przegrał z Mateuszem Gamrotem, zbliża się do walki o pas. Dana White ogłosił dużą walkę z udziałem Ormianina.

„Gamer” mierzył się z „Ahalkalaketsem” w czerwcu 2022 roku. Po 25 minutach walki to Polak cieszył się z wygranej. Teraz wiele wskazuje jednak na to, iż Arman Tsarukyan może uprzedzić Gamrota w walce o pas mistrzowski wagi lekkiej.

Od czasu starcia w Las Vegas obaj fighterzy stoczyli po 3 walki. Polak przegrał z Beneilem Dariushem, ale pokonał Turnera i Fizieva. Arman z kolei zaliczył serię wygranych, którą zwieńczył ciężkim KO na Dariushu.

UFC 300: White ogłosił walkę Tsarukyan vs Oliveira

Jak ogłosił Dana White, rosyjsko-ormiański fighter wystąpi 13 kwietnia na jubileuszowej gali UFC 300. Tam czeka go pojedynek o status pierwszego pretendenta do tytułu dywizji do 155 funtów. „Ahalkalakets” zmierzy się z Charlesem Oliveirą.

Brazylijczyk od jakiegoś czasu znajdował się na celowniku „Gamera”. Polak wyzywał go chcąc w końcu stoczyć walkę z kimś, kto nie boi się parteru. „Do Bronx” to też były mistrz kategorii lekkiej.

Sprawdź!  (VIDEO) Curtis Blaydes wygrywa przez decyzję i wyzywa najlepszych z najcięższych!

Zarówno Oliveira, jak i Tsarukyan toczyli już pojedynek z obecnym mistrzem dywizji. Obaj przegrali z Islamem Makhachevem i głośno mówią o rewanżu z Dagestańczykiem. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku któryś z nich spotka się z nim w oktagonie.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.