UFC

UFC. Giga Chikadze wygrywa fenomenalny pojedynek! Sędziowie byli jednogłośni!

Tuż przed najważniejszymi walkami UFC Singapur do akcji powrócił Giga Chikadze. Gruziński kickbokser spotkał się z doświadczonym Alexem Caceresem.

-> Odbierz bonusy i oglądaj UFC na żywo

Popularny „Ninja” dawno nie był widziany w oktagonie. Jego ostatnia walka miała miejsce w styczniu ubiegłego roku, gdy przegrał jednogłośną decyzją z Calvinem Kattarem. Amerykanin kompletnie rozbił Gigę, jednocześnie kończąc jego kapitalną serię 9. kolejnych zwycięstw z rzędu. Ostatnią wygraną Chikadze odniósł nad Edsonem Barbozą, zwyciężając przez TKO w 3. rundzie.

Podczas gali UFC w Singapurze Gruzin zmierzył się z Alexem Caceresem. Amerykański wojownik pokazał się w programie The Ultimate Fighter, gdzie poddał dwóch pierwszych oponentów, ale w kolejnym występie przegrał z Michaelem Johnsonem. Mimo wszystko „Bruce Lee Roy” trafił ostatecznie do organizacji, gdzie walczy nieprzerwanie od 2011 roku. Na przestrzeni 12 lat ani razu jednak nie otrzymał title shota. Przed pojedynkiem na UFC Singapur to Giga Chikadze był zdecydowanym faworytem.

-> Oglądaj transmisję UFC LIVE!

UFC: Chikadze vs Caceres – RELACJA

RUNDA 1

Sprawdź!  Colby Covington chce tylko walki z Poirierem! "To jedyna walka, która mnie interesuje. On i jego rodzinka, śmieci z bagien Luizjany..."

Caceres zaczął wybuchowo, poszedł side kick na korpus i lewy cross na głowę. Chikadze póki co wyczuwa Amerykanina, kopie go w końcu na żebra. Szuka kontry Giga, Caceres nieźle atakuje na korpus i głowę. Alex doskakuje z kolejnymi uderzeniami, miesza płaszczyzny. Gruziński “Ninja” nieźle kontruje, ale jest bardzo pasywny. Kolejna próba middle kicka Chikadze, posłał też mocny prawy. Mocno kopie go “Bruce Leeroy”, dobrze blokuje kopnięć w głowę przeciwnika. Kapitalne kopnięcia Gruzina, stopuje jego prawe Caceres.

RUNDA 2

I ponownie szybko zaczyna kopnięciami Caceres. Miesza techniki Amerykanin, postraszył też high kickiem. Chikadze mierzy na głowę Alexa, czeka na “okienko” do wyprowadzenia kontry. “Bruce Leeroy” cały czas ruchliwy na nogach, inkasuje zaraz lewy i prawy cross. Nieźle odpowiada Caceres, przepuścił wysokie kopnięcie, ale kapitalny lewy sięga szczęki Caceresa! Chikadze zaczyna zyskiwać przewagę, ale Amerykanin skraca dystans i szarżuje z kolejnymi seriami. Spróbował obrotówki “Bruce Leeroy”, oberwał zaraz po skróceniu dystansu. I kolejnym lewym-prawym od Gigi. Caceres szuka zaskakujących technik, ale świetnie wyczekuje go “Ninja” celnie
kontrując na twarz.

RUNDA 3

Caceres skraca dystans, ale inkasuje prawy na szczękę. Wymiana kopnięć z obu stron, jakby zapomnieli o rękach zawodnicy. Chikadze straszy lewym kopnięciem na głowę, ładny unik Amerykanina. Gruzin szuka prawego crossa, ale wyskoczył z kombinacją zakończoną head kickiem Alex. Unika klinczu Chikadze, chwila defensywy w jego wykonaniu. Unika kolejnych ciosów i kopnięć Caceres, trafił prawym sierpem. Gruzin statecznie wyczekuje ataków Caceresa, który skutecznie krąży i punktuje rywala. Mocne low kicki Chikadze, poszły też wyższe kopnięcia. Próba backfista Alexa, ale trafił go Giga. Ostatnie sekundy walki, która zakończy się decyzją sędziowską.

Sprawdź!  Były mistrz UFC wytypował walkę o pas wagi ciężkiej: "Zawsze jest szansa na ten jeden cios"

Wynik walki: Giga Chikadze wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.