UFC

Cain Velasquez zwolniony za kaucją! Były mistrz UFC wraca do domu!

Po aż ośmiu miesiącach były mistrz wagi ciężkiej UFC, Cain Velasquez, został wypuszczony z aresztu! Sprawa Amerykanina wciąż jednak może trafić do sądu.

Dnia 28 lutego bieżącego roku Cain Velasquez trafił za kratki pod wieloma zarzutami. Najważniejszym z nich była próba wykonania samosądu na Harrym Goulartcie i postrzeleniu jego ojczyma, Paula Bendera. Wszystko zostało wywołane sprawą sądową niedoszłej ofiary byłego mistrza UFC. Miał on bowiem dopuścić się molestowania nieletnich, a jedną z poszkodowanych osób miał być kilkuletni syn Velasqueza.

Adwokat Caina wielokrotnie wnioskował o zwolnienie za kaucją, jednak sędzia Shelyna Brown trzykrotnie odrzucała wniosek. Jej zdaniem były mistrz UFC swoim zachowaniem pokazał, że byłby zbyt dużym zagrożeniem zarówno dla Goularta, jak i społeczeństwa.

Kolejne przesłuchanie miało miejsce w dniach 7 i 8 listopada. Tym razem przewodniczącym składu sędziowskiego był Arthur Bocanegra i tym razem wniosek Caina Velasqueza został rozpatrzony pozytywnie. Sprawie z bliska przyglądali się dziennikarze MMA Junkie, którzy jako pierwsi donieśli o zwolnieniu byłego zawodnika MMA za kaucję, która wyniosła 1 milion dolarów.

Sprawdź!  Nie było dyskwalifikacji! Nielegalne kolano "kończy" walkę na UFC Vegas 51!

Amerykanin musi też nosić urządzenie lokalizacyjne oraz ma zakaz zbliżania się do swojej niedoszłej ofiary oraz jej rodziców na 300 jardów. Co więcej, na wniosek swojego adwokata Marka Geragosa Cain będzie musiał poddać się leczeniu ambulatoryjnemu pod kątem CTE.

Panie Velasquez, nie zwolniłbym pana, gdybym nie był przekonany, że po ośmiu miesiącach, będzie pan zagrożeniem przede wszystkim dla Harry’ego Goularte, Patricii Goularte lub Paula Bendera – powiedział sędzia Bocanegra. – Jeżeli jest pan oddanym mężem i ojcem, to jestem przekonany i muszę wierzyć, że nie narazi pan się na ponowne odciągnięcie od dzieci i rodziny. Mam nadzieję, że nie udowodni pan, że się nie mylę.

Tuż po opublikowaniu informacji kilku obecnych, jak i byłych zawodników UFC wyraziło swoją radość ze zwolnienia Velasqueza. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć jego wieloletniego przyjaciela z klubu Americam Kickboxing Academy, Daniela Cormiera.

Lecimy k**wa tutaj!!!!!!!!!

W końcu – napisał Belal Muhammad.

Właśnie wyszedłem z treningu i widzę, że Cain Velasquez w końcu został zwolniony za kaucją!!! Najlepsze, co dziś usłyszałem!!! – napisał Corey Anderson.

Bóg jest dobry – napisał z kolei mistrz dywizji koguciej UFC, Aljamain Strerling.

Sprawdź!  Teixeira o zdobyciu mistrzowskiego pasa: "Nie sądziłem, że zdominuję Błachowicza i pokonam go tak łatwo..."

Najwyższy czas. Gratuluję całej jego rodzinie – dodał od siebie Michael Bisping.

Nie ma na chwilę obecną informacji o tym, czy jego sprawa zostanie skierowana do sądu. Jednakże nawet jeśli tak się stanie, przynajmniej do czasu rozprawy, czterdziestolatek spędzi czas wśród najbliższych.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.