UFC

UFC 293: Du Plessis nie zawalczy z Adesanyą! Znamy rywala mistrza wagi średniej!

Niestety Dricus Du Plessis musi zaczekać na swoją szansę. Dana White potwierdził z kim Israel Adesanya zmierzy się w obronie pasa wagi średniej.

-> Oglądaj gale UFC na żywo!

Afrykaner przed kilkoma tygodniami zszokował świat. Choć był skazywany na sromotną klęskę zaliczył kapitalny występ przeciwko Robertowi Whittakerowi. Popularny „Stillknocks” dominował już w pierwszej odsłonie, a w drugiej dokończył dzieła zniszczenia nokautując rywala. Tym samym zagwarantował sobie pierwszeństwo do walki o pas kategorii średniej.

Z Du Plessisem bardzo zmierzyć się chce Israel Adesanya. Urodzonemu w Nigerii fighterowi nie spodobały się komentarze Dricusa na temat tego, kto jest prawdziwym Afrykańczykiem. „The Last Stylebender” odzyskał koronę wagi średniej w kwietniu i w pierwszej obronie bardzo chciał zbić „Stillknocka” przed publicznością w Australii.

Ostatecznie Adesanya pojawi się na UFC 293. Mieszkający i trenujący od wielu lat w Nowej Zelandii champion nie spotka się jednak w oktagonie z Du Plessisem. Były mistrz KSW doznał niewielkiego urazu, który wykluczył jego szybki powrót do oktagonu. „Izzy” zmierzy się przeciwko innemu fighterowi, który często go zaczepia.

Sprawdź!  Ciryl Gane pewny swego po pokonaniu Volkova! "Jeśli UFC by tego chciało - jestem gotowy."

Pierwszym pretendentem został Sean Strickland. Amerykanin słynie z niekonwencjonalnych wypowiedzi oraz z tego, że zawsze mówi co myśli. W ostatnich miesiącach popierał niejako Du Plessisa przypominając w mediach społecznościowych wybryki Adesanyi. Panowie spięli się też w ubiegłym roku podczas konferencji prasowej.

Gal UFC 293 odbędzie się 9 września w Sydney. W akcji zobaczymy też Kaia Karę-France’a, czy pojedynek w wadze ciężkiej: Tuivasa vs Volkov.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.