Boks

Tyson zaskakuje! Wspomina pobyt za kratami: „Najlepsze lata mojego życia. Pieniądze nic nie znaczą, jeśli…”

Mike Tyson w jednym z ostatnich wywiadów powrócił do swojej przeszłości i zabrał głos w sprawie pobytu w więzieniu. Jego słowa mogą być mocno zaskakujące.

„Iron” Mike to jeden z najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych pięściarzy w historii, który wielokrotnie miał problemy z prawem. Po pierwszy tytuł sięgnął, mając niecałe 20 lat i 5 miesięcy. W 1986 roku Tyson został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii.

Mike Tyson szczerze o więzieniu

W 1992 roku pięściarz został skazany na 6 lat więzienia za gwałt, jednak do teraz zapewnia, że jest niewinny. Za dobre sprawowanie Tyson odsiedział tylko połowę wyroku i wyszedł na wolność już w 1995 roku. W ostatnim podcaście The Pivot szczerze wypowiedział się na temat tamtego okresu.

Słowa pięściarza są zaskakujące, gdyż stwierdził, że były to najlepsze lata jego życia. Podczas pobytu za kratami Tyson odzyskał spokój i w wywiadzie przyznał:

W więzieniu spędziłem najlepsze trzy lata życia – gdy został zapytany o to, czy nie brakowało mu jego pieniędzy, przyznał – Miałem spokój. Pieniądze nic nie znaczą, jeśli nie masz swojego spokoju, stabilności i równowagi. Potrzebujesz zdrowia psychicznego, żeby kierować swoim życiem.

Tyson zdradził również, że nie marnował czasu i cały czas trenował, przez co pozostawał w formie i zrzucił ponad 30 kilogramów.

Sprawdź!  Kurs 50.00 na zwycięstwo USYKA, albo JOSHUY w rewanżu! Kapitalna oferta na wielką walkę

– Miałem dobre jedzenie, każdy był dla mnie miły, dobrze mnie traktowali. Biegałem osiem, czy dziewięć mil, a wieczorami skakałem przez cztery godziny w celi. Miałem 129 kg, jak wychodziłem, ważyłem 97 kg.

Po wyjściu na wolność jeszcze w tym samym roku stoczył dwa pojedynki bokserskie, aby udowodnić, że pobyt za kratami nic nie zmienił i że nadal jest tym samym Tysonem.

– Tak, to było takie uczucie: „Wyszedłem z więzienia sku***ny, nie złamaliście mnie”. Moje ego wystrzeliło jak szalone. Każdy mówił: „To koniec Mike’a, jest w więzieniu, nikt kto wyszedł na wolność, nie był tym samym człowiekiem”. Po prostu chciałem zmienić ich myślenie.

Źródło: Pivot Podcast

Sprawdź!  Szpilka szczerze o nokaucie z rąk Wildera: "Wciąż nie pamiętam, co się działo po szóstej rundzie. Wracałem do tego i mimo to dalej..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.