Boks

Tyson Fury wie, gdzie i kiedy spotka się z Francisem Ngannou! „Pobijemy wszelkie rekordy!”

Najbliższe 12 miesięcy zapowiadają się niezwykle pracowicie dla Tysona Fury’ego. Pięściarski mistrz świata zapowiedział już, że w w 2023 roku pobije rekord sprzedaży pay-per-view… walką z mistrzem UFC!

Tyson Fury ma przed sobą wielki rok! „Król Cyganów” oczekuje na podpis Dilliana Whyte’a, którego brakuje do oficjalnego potwierdzenia pojedynku. Ten ma odbyć się 23 kwietnia na Wembley Stadium, a nie, jak zapowiadano na Millenium Stadium.

33-letni pięściarz na tym jednak nie poprzestanie. Fury powróci do wcześniejszego planu i walki z wygranym pojedynku Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk. Negocjacje w sprawie przetasowań w dwóch największych walkach kategorii ciężkiej zostały wcześniej przerwane przez samego „Gypsy Kinga”.

To jednak nie wszystko, co planuje Tyson Fury. Brytyjczyk w rozmowie z iFL TV będzie chciał doprowadzić do pojedynku z mistrzem UFC, Francisem Ngannou! Co więcej, „The Gypsy King” zna już nawet lokację i miesiąc, kiedy do tego dojdzie!

Będę walczył z Ngannou w przyszłym roku w Las Vegas. W marcu, albo lutym. Teraz o niczym nie gadaliśmy, bo mam w tym roku trochę boksu…

Ale w przyszłym roku możemy zrobić kilka szalonych walk! To będzie ogromne starcie. Myślę, że pobijemy wszelkie rekordy pay-per-view w Stanach Zjednoczonych. Dwóch mistrzów wagi ciężkiej naprzeciwko siebie…

„The Predator” wystąpił w styczniu na UFC 270, gdzie na przestrzeni 5 rund kompletnie zdominował Ciryla Gane. Kameruńczyk zapowiadał już w wywiadach, że będąc fighterem największej federacji MMA, czy nie – wystąpi w kwadratowym pierścieniu:

Sprawdź!  Menedżer Anthony'ego Joshuy: "Mózg Fury'ego jest zaćmiony..."

Nawet jeśli zostanę – jeśli kiedyś dojdziemy z UFC do porozumienia – zapis o boksie będzie jego częścią. Nie widzę, że kiedykolwiek odejdę ze sportu bez spróbowania sił w boksie.

Po obronie pasa mistrzowskiego, co było też ostatnim starciem na obecnej umowie Francisa Ngannou, zawodnik obowiązkowo zostaje w UFC na kolejne 12 miesięcy. Jest to tak zwana klauzula mistrzowska. Po tym czasie „The Predator” będzie wolnym agentem i nic nie będzie stało na przeszkodzie do walki Tyson Fury vs. Francis Ngannou.

Źródło: iFL TV

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.