UFC

Znamy nowy termin walki z Rakiciem! Wiemy, kiedy Błachowicz ma powrócić do oktagonu

Jan Błachowicz już jakiś czas temu potwierdził, że jest nowy termin jego kolejnego pojedynku. Teraz nieoficjalna wiadomość z datą walki obiegła sportowe media.

Początkowo starcie „Cieszyńskiego Księcia” z Aleksandarem Rakiciem miał odbyć się 26 marca w Columbus. Pojedynek był zaplanowanym main eventem jednej z gali UFC Fight Night. Niestety Polak doznał kontuzji, a walka musiała być przełożona.

Były mistrz wyjaśnił, że przepukliny w szyjnym odcinku kręgosłupa sprawiają, że nie był w stanie przygotowywać się w pełni do walki. Początkowo mógł robić lekkie treningi i pracować nad techniką, a z czasem lekarz pozwolił mu na większy wysiłek.

Wyszło, że są trzy przepukliny. Jedna naciska na nerw i to sprawiało ból. Na szczęście mogę się ruszać. Mogę robić tarcze, ostatnio otrzymałem pozwolenie na jazdę na rowerze. Z każdym dniem ćwiczeń jest coraz więcej. Czuję się coraz lepiej, więc rehabilitacja działa – wyjaśnił w programie Koloseum.

Dla Błachowicza nadchodzące starcie będzie pierwszym pojedynkiem po utracie mistrzowskiego pasa. „Cieszyński Książę” zapowiedział, że zamierza powrócić na szczyt, więc musi pokonać Rakicia, który zajmuje trzecie miejsce w rankingu dywizji półciężkiej, aby ponownie mieć możliwość walki o pas.

Sprawdź!  Bardzo mocne słowa byłego zawodnika o UFC! "Panuje atmosfera jak w putinowskiej Rosji..."

Według nieoficjalnych informacji przekazanej przez dziennikarza Ariela Helwaniego pojedynek Błachowicz vs Rakić został przełożony na 14 maja. Ostateczna data zależy jednak od tego, jak będzie przebiegać rehabilitacja Polaka.

Aktualny plan to przełożyć walkę Rakić vs Błachowicz, która miała odbyć się 26 marca na 14 maja. Zależy to jednak od powrotu do zdrowia Błachowicza. Przekazano mi, że Rakić chciałby być rezerwowym na walkę o mistrzowski pas 7 maja – napisał Helawni w serwisie Substack.

Źródło: substack.com

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.