BoksMMAUFC

Tyson Fury nazywa walkę z Ngannou „łatwą robotą”, mistrz kategorii ciężkiej UFC odpowiada.

Ciekawy pomysł na pojedynek wpadł do głowy bokserowi – Tysonowi Fury’emu. Brytyjczyk ma zawalczyć z Anthony’m Joshuą o tytuł mistrza świata federacji WBC, którego jest posiadaczem, ale już patrzy dużo dalej przed siebie. Na celowniku Gypsy Kinga znalazł się mistrz kategorii ciężkiej UFC – Francis Ngannou.

Tyson Fury uważany jest za jednego z najlepszych – o ile nie najlepszego – pięściarzy wagi ciężkiej na świecie w XXI wieku. Nie bez powodu krąży taka opinia, ponieważ Brytyjczyk jest znany ze swojego niewygodnego stylu walki i piekielnej siły w rękach.

Pięściarz postanowił podgrzać trochę atmosferę na twitterze i wrzucił zdjęcie Mike Tysona – legendy boksu – na którym stoi z Francisem Ngannou. Fury podpisał fotografię: „Mike Tyson, po tym jak rozwalę Joshuę, mogę też zrobić to samo z tym gościem. Francis Ngannou – łatwa robota.”

Na te słowa głuchy nie pozostał sam mistrz kategorii ciężkiej UFC, który na swoim twitterze momentalnie odpowiedział mistrzowi świata w boksie.

Sprawdź!  Mistrz w narożniku mistrza - Kamaru Usman z mocnym wsparciem w walce z Jorge Masvidalem na UFC 261

„Jeśli ten gość zrobił ci coś takiego, jak myślisz, co ja bym z Tobą zrobił?”

Oczywiście, historia pokazała już, że jak dobry nie byłby w płaszczyźnie stójkowej zawodnik MMA, w ringu bokserskim z profesjonalnym pięściarzem raczej ma niewielkie szanse. Sam pomysł walki jednak mocno elektryzuje, bo świetny bokser w osobie Fury’ego vs. ciężkie ręce Francisa Ngannou to brzmi naprawdę ciekawie.

Na ten moment pozostaje czekać na kolejne ruchy zawodników na twitterze, bo póki co to tam toczy się 'walka’.

Źródło: Twitter

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.