Boks

Trzy walki Polaków o mistrzowskie pasy w Rzeszowie! Nie tylko Różański stanie do najważniejszego starcia w karierze

Pięściarskie wydarzenie do jakiego dojdzie już 22 kwietnia w Rzeszowie przykuje uwagę każdego kibica boksu. Na jednej gali zobaczymy aż trzy walki o mistrzowskie tytuły!

Jak już wiadomo od jakiegoś czasu, to właśnie w rzeszowskiej G2A Arenie dojdzie do walki niepokonanych pięściarzy o pas WBC wagi bridger. Podczas main eventu w jednym z narożników stanie miejscowy zawodnik, Łukasz Różański, który w 14. zawodowych starciach aż 13-krotnie zwyciężał przez KO. Jego oponentem będzie 32-letni Alen Babic. Chorwat może się pochwalić rekordem 11-0, z czego 10-krotnie kończył rywali przed czasem.

Z kolei o zawakowane mistrzostwo Europy w kategorii junior ciężkiej doświadczony Michał Cieślak (23-2, 17 KO) zmierzy się z Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO). Polski pięściarz przegrał przez decyzję w ubiegłym roku pojedynek z Lawrencem Okolie, ale w październiku sięgnął jeszcze po pas mistrza kraju.

Trzecia walka o pas w Rzeszowie!

Cieślak nie będzie jedynym, który stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa Europy. Jako poinformowano na profilu Knockout Boxing Promotions, której grupy założycielem i szefem jest Andrzej Wasilewski, również Laura Grzyb (8-0, 3 KO) będzie miała okazję sięgnąć po pas!

Sprawdź!  Tyson Fury: "Gdybym nie boksował, wiele by się nie zmieniło. Byłbym szczęśliwy"

Oponentką niepokonanej Polki będzie Maria Cecchi (8-1, 2 KO). Włoszka ma na koncie mistrzostwo swojego kraju, a w ubiegłym roku zaliczyła pierwszą zawodową porażkę. W starciu o tytuł European Boxing Union uległa na punkty z May Romero.

W co-main evencie rzeszowskiej gali odbędzie się potyczka w królewskiej kategorii wagowej. Martin Bakole (18-1, 13 KO) stanie oko w oko z niepokonanym „Ukraińskim Hulkiem”Igorem Szewadzuckim (10-0, 8 KO).

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.