Boks

Trener Wildera: „Według mnie, Deontay rządzi tą dywizją.”

Deontay Wilder od jakiegoś czasu współpracuje z nowym trenerem, Malikiem Scottem. Ten uważa, że jego podopieczny nie powinien być z góry skreślany przed trylogią z Tysonem Fury’m. Według nowego szkoleniowca, Deontay Wilder posiada odpowiednie umiejętności by przerwać niepokonaną serię Anglika!

Już w tę sobotę w Las Vegas dojdzie do starcia numer trzy pomiędzy mistrzem organizacji WBC Tysonem Fury’m, a poprzednim championem, chcącym wrócić na tron, Deontayem Wilderem.

Pierwszy pojedynek pięściarzy odbył się w 2018 roku i wówczas sędziowie orzekli remis. Tyson Fury odniósł kolejne dwie wygrane z rzędu i ponownie, 22-go lutego ubiegłego roku stanął naprzeciwko mistrza, Deontaya Wildera. Pojedynek skończył się przez TKO w 7-mej rundzie.

Po przegranej „Bronze Bomber” był wściekły i zwolnił trenera, który zdecydował się na przerwanie walki. Amerykanin szukał także wymówek, między innymi oskarżając swojego przeciwnika o oszustwo, czy przekonując, że 20-kilogramowy kostium, w którym wszedł do ringu, osłabił jego nogi. Tym razem Wilder do starcia przygotowywał się z trenerem Malikiem Scottem, co miało wnieść go na nowy poziom. Sam szkoleniowiec tymczasem stwierdził, że Deontay jest zdecydowanie groźniejszym zawodnikiem:

Według mnie, Deontay rządzi tą dywizją. Miał 10 obron pasa, korzystał z jednego ciosu, okazjonalnie dokładając 2 lub 3 inne. Wie bardzo dobrze, jak nokautować ludzi swoją prawą ręką. Ja z kolei „otworzyłem jego skrzynkę z ciosami” i wyciągnąłem wszystko to, co Wilder umie robić dobrze. To był świetny obóz przygotowawczy.

Sam Deontay Wilder, który swego czasu mierzył się z Malikiem Scottem, był bardzo zadowolony z powodu zmiany trenera i swojego wyboru:

Sprawdź!  Deontay Wilder chce stoczyć czwartą walkę z Tysonem Furym! "Koniec końców Fury'emu nie zostało wiele opcji"

Wierzę memu bratu całym moim sercem, tak, jak on mi. Oddałbym mu płaszcz zimą, bo wiem, że zrobiłby to samo dla mnie. Ufamy sobie. Nasza walka przybliżyła nas do siebie. W boksie musisz mieć ludzi, którym musisz zaufać. Dużo w tym wszystkim hajsu, nigdy nie wiesz, kto będzie ci zazdrościł w ten czy inny sposób.

Źródło: Sky Sports

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *