Boks

Trener Wildera: „Według mnie, Deontay rządzi tą dywizją.”

Deontay Wilder od jakiegoś czasu współpracuje z nowym trenerem, Malikiem Scottem. Ten uważa, że jego podopieczny nie powinien być z góry skreślany przed trylogią z Tysonem Fury’m. Według nowego szkoleniowca, Deontay Wilder posiada odpowiednie umiejętności by przerwać niepokonaną serię Anglika!

Już w tę sobotę w Las Vegas dojdzie do starcia numer trzy pomiędzy mistrzem organizacji WBC Tysonem Fury’m, a poprzednim championem, chcącym wrócić na tron, Deontayem Wilderem.

Pierwszy pojedynek pięściarzy odbył się w 2018 roku i wówczas sędziowie orzekli remis. Tyson Fury odniósł kolejne dwie wygrane z rzędu i ponownie, 22-go lutego ubiegłego roku stanął naprzeciwko mistrza, Deontaya Wildera. Pojedynek skończył się przez TKO w 7-mej rundzie.

Po przegranej „Bronze Bomber” był wściekły i zwolnił trenera, który zdecydował się na przerwanie walki. Amerykanin szukał także wymówek, między innymi oskarżając swojego przeciwnika o oszustwo, czy przekonując, że 20-kilogramowy kostium, w którym wszedł do ringu, osłabił jego nogi. Tym razem Wilder do starcia przygotowywał się z trenerem Malikiem Scottem, co miało wnieść go na nowy poziom. Sam szkoleniowiec tymczasem stwierdził, że Deontay jest zdecydowanie groźniejszym zawodnikiem:

Sprawdź!  Joe Rogan o potencjalnej walce Jake'a Paula z kimś z UFC: "Ciężko będzie dogadać się z Daną..."

Według mnie, Deontay rządzi tą dywizją. Miał 10 obron pasa, korzystał z jednego ciosu, okazjonalnie dokładając 2 lub 3 inne. Wie bardzo dobrze, jak nokautować ludzi swoją prawą ręką. Ja z kolei „otworzyłem jego skrzynkę z ciosami” i wyciągnąłem wszystko to, co Wilder umie robić dobrze. To był świetny obóz przygotowawczy.

Sam Deontay Wilder, który swego czasu mierzył się z Malikiem Scottem, był bardzo zadowolony z powodu zmiany trenera i swojego wyboru:

Wierzę memu bratu całym moim sercem, tak, jak on mi. Oddałbym mu płaszcz zimą, bo wiem, że zrobiłby to samo dla mnie. Ufamy sobie. Nasza walka przybliżyła nas do siebie. W boksie musisz mieć ludzi, którym musisz zaufać. Dużo w tym wszystkim hajsu, nigdy nie wiesz, kto będzie ci zazdrościł w ten czy inny sposób.

Źródło: Sky Sports

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.