KSW

Trener Okniński o starciu Kołeckiego z Soldiciem: „Znam Szymona i jest w stanie wygrać. Ma większe szanse niż Materla”

Trener Okniński zabrał głos w sprawie potencjalnego starcia swojego podopiecznego Szymona Kołeckiego z podwójnym mistrzem KSW Roberto Soldiciem.

Chorwat ostatni raz walczył w grudniu na gali KSW 65. W pojedynku wieczoru zmierzył się Mamedem Khalidovem. Już w drugiej odsłonie znokautował legendę polskiego MMA i zdobył pas kategorii średniej. Aktualnie ma za sobą serię 7 zwycięstw, w tym 6 przed czasem i wydaje się nie do pokonania przez zawodników walczących w polskiej organizacji.

Jakiś czas temu Mirosław Okniński zasugerował, że z „RoboCopem” mógłby zmierzyć się trenujący w Akademii Sportów Walki Wilanów Szymon Kołecki. Trener na swoim Facebooku zamieścił taki wpis:

– Eliminator do walki z Narkunem. Kołecki vs Soldić. Kto wygra, walczy z Narkunem o pas 93 kg – napisał, po czym w dodał w kolejnym poście – Roberto Robocop Soldić będzie leżał, będzie bity, będzie płakał. Kołecki zainteresowany walką.

Jako że Narkun poniósł porażkę w ostatnim starciu, walka Szymona Kołeckiego z Roberto Soldiciem mogłaby być eliminatorem do pojedynku o mistrzowski pas z Ibragimem Chuzhigaevem.

Mirosław Okniński w wywiadzie dla kanału myMMApl, przyznał że w takim zestawieniu jego podopieczny miałby większe szanse na zwycięstwo, niż Michał Materla, który po KSW 66 ogłosił, że chciałby ponownie zmierzyć się z Soldiciem.

Sprawdź!  Sentymentalne pożegnanie Michała Materli z KSW. Federacja odpowiada.

– Sam wymyśliłem to i zadzwoniłem do Szymona. A Szymon mówi: „Normalnie, biorę i go rozbijam”. Ja w to wierzę, znam Szymona i jest w stanie wygrać z Soldiciem. Nie mówię, że na pewno, ale uważam, że ludzie by to chcieli obejrzeć. To by była walka gościa co jest uważany za niepokonanego z gościem, który jest mistrzem olimpijskim.

– Uważam, że Materla ma gorzej niż Kołecki, bo jest mniej dynamiczny. Zamula na początku i potrafi dostać mocne bomby. Nie mówię, że go nie pokona, bo uważam, że jest wspaniałym zawodnikiem, legendą MMA, szanuję go bardzo, ale myślę, że większe szanse ma Kołecki, bo jest bardziej dynamiczny i tą dynamiką mógłby przełamać Soldicia. To zależy od właścicieli KSW.

Źródło: YouTube – myMMApl

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski przed walką z Jurasem: "Nie będzie sentymentów w tej walce. Juras będzie się bał jak..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.