KSW

Trener Raubo ostro o walce Adamek vs Khalidov w KSW! „To jest szopka, cyrk”

Zbigniew Raubo nie ukrywa, że jest dużym przeciwnikiem walki legend. W mocnych słowach wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia.

Podczas main eventu XTB KSW: Epic Tomasz Adamek powróci do akcji po kilkuletniej przerwie. Były mistrz świata zmierzy się z Mamedem Khalidovem na zasadach boksu. Pojedynek jednak odbędzie się nie w ringu, a klatce na dystansie 8 rund.

Walka legend ma wielu zwolenników, ale również bardzo dużo przeciwników. Coraz więcej osób przyznaje, że zestawienie nie wzbudza większych emocji oraz po prostu nie ma większego sensu. Obaj zawodnicy mają już najlepsze lata za sobą, a dodatkowo dla Mameda będzie to dopiero debiut w boksie.

W ostatnim wywiadzie dla Andrzej Kostyry głos zabrał również popularny trener Zbigniew Raubo. Przede wszystkim przyznał, że prawdziwa walka bokserska powinna mieć miejsce w ringu, a nie w klatce:

– Ja jestem bardziej przeciwnikiem nazywania tego walką bokserską. Walka bokserska to jest ring, a nie żadna klatka. Wszystko, co się odbywa na schodach, pod schodami, w pokoju, w klatce czy nad klatką, to jest szopka, to jest cyrk i show. 

Podkreślił też, że zawodnicy są blisko sportowych emerytur, przez co nie powinniśmy się spodziewać genialnej formy i bitwy na najwyższym poziomie, do czego nas przyzwyczaili. Zdaniem Raubo mimo wszystko faworytem jest Adamek ze względu na ogromne doświadczenie i umiejętności:

Sprawdź!  (VIDEO) Marian Ziółkowski broni mistrzowskiego pasa! Wygrywa po wyrównanej walce z Sebastianem Rajewskim

– To byli prawdziwi wojownicy 10 lat temu… Jeden wielki, drugi wielki, panowie… Dzisiaj to już jest słabsza wersja Tomka i słabsza wersja Mameda. Tomek jest wielkim mistrzem, przepraszam, był. Nic nikomu nie musi udowadniać, ale ta walka, ten pojedynek, ta szopka będzie nierówna.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.