MMAUFC

Trener Jona Jonesa o kwocie za walkę z Francisem Ngannou. Gigantyczne pieniądze!

Nikt tak naprawdę nie wie, jakie pieniądze za walkę z Francisem Ngannou zażyczył sobie były mistrz kategorii półciężkiej – Jon Jones. Trener Amerykanina wypowiedział się jednak na ten temat sugerując, że może to być naprawdę ogromna wypłata.

Trener Jonesa – Mike Winkeljohn – w rozmowie z Submission Radio został zapytany o możliwą kwotę w kontrakcie, na którą zgodził się jego podopieczny odpowiedział, że nie ma dokładnych danych, ale chodzi o naprawdę gigantyczne pieniądze.

Tutaj rozmawiamy już o pieniądzach, które były obecne przy tych największych walkach. Popatrzmy np. na Mayweathera. Nie wiem czy Jonowi chodzi o kwotę rzędu 100 milionów dolarów, ale to też jest inna sytuacja, bo Mayweather był sam sobie promotorem – tutaj Jon musi podzielić się z UFC wpływami z PPV itd. Wiem natomiast ile warta jest ta walka i zadam tylko pytanie: dlaczego nie 50 milionów? Mówimy tutaj o takich kwotach.

Jones wypowiedział się, że kwota rzędu 8-10 mln dolarów jest nie do przyjęcia. Sytuację skomentował również jego trener, który zgodził się ze swoim zawodnikiem i zapowiedział pełne wsparcie dla Jonesa.

Wiesz jak jest. Dana jest najlepszy w tej branży jeśli chodzi o negocjacje, a Jones jest najlepszy jeśli chodzi o walkę. On prowadzi teraz swoją walkę i choć nie dla wszystkich jest to logiczne, to my wiemy, że on wie co robi. To jest bardzo proste – UFC musi zadecydować ile dla nich jest warte to zestawienie i zaproponować dokładnie takie pieniądze Jonesowi. Wtedy na pewno do tego pojedynku dojdzie. Oczywiście, Jon musi być czujny i wiedzieć, kiedy granica się kończy. Musi być uważny, ale to UFC ma karty w rękach.

Trener Jonesa nie skomentował też słów swojego podopiecznego odnośnie tego, że 'strony się dogadały’ i wyczekiwana przez wszystkich walka się odbędzie.

Dana wie ile może dać, Jon wie ile chce za ten pojedynek. Ludzie chcą tej walki i on się opłaca UFC. Pozostaje czekać czy UFC jest tego samego zdania co Jon i czy doszli do porozumienia. Mówimy tu naprawdę o ogromnych kwotach i wierzę, że strony się dogadały.

Źródło: Submission Radio

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *