KSW

To z nim Szpilka zawalczy w MMA? KSW planuje dwa duże debiuty! „Taka walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru”

Martin Lewandowski w ostatnim wywiadzie dla portalu Sportowe Fakty zdradził, że jest plan zestawienia Artura Szpilki z innym polskim pięściarzem.

O debiucie Szpilki w MMA mówi się już od dłuższego czasu. Sam pięściarz w ostatniej rozmowie z Mateuszem Kaniowskim przy okazji gali EFM SHOW 2 w Bułgarii zdradził, że dostał propozycję walki nie tylko w KSW, a rozmowy w sprawie zmiany formuły wciąż trwają.

Cały czas są jakieś rozmowy. To nie jest tak. Jest jedna federacja, druga federacja, która ze mną rozmawia. I na tym się skupiamy. Moja kobieta walczy w MMA, Michaś walczy w MMA, więc chcąc nie chcąc, muszę się tym troszeczkę interesować.

Szpila przyznał, że nie ma szansy na jego starcie z freakiem. Pięściarz z Wieliczki chciałby zmierzyć się z innym bokserem.

Powiedziałem, że nigdy nie [będę walczył] z freakiem, gościem jakimś takim, który nigdy [nie trenował]. Ja bym chciał walczyć na przykład z jakimś bokserem. Czemu nie? Nie byłaby to ciekawa taka walka z bokserem w MMA? Mówię o wyjściu do boksera – boksera. Są konflikty w polskim boksie, ale zobaczyć to w MMA? Jest parę takich walk, które mogłyby się ludziom spodobać.

Kilka dni temu media obiegła informacja, że być może również i Tomasz Adamek zadebiutuje w klatce MMA. Mateusz Borek zdradził, że „Góral” dostał ofertę od dużej organizacji sportowej. Kibice od razu podejrzewali, że chodzi o KSW.

Sprawdź!  Roman Szymański po świetnej batalii pokonał na punkty Donovana Desmae [WIDEO]

Martin Lewandowski w ostatnim wywiadzie potwierdził, że jest plan zestawienia Adamka z Arturem Szpilką.

– Tak, bierzemy takie zestawienie pod uwagę. Na Szpilkę czekam już trzy lata i trochę mi to przypomina historię z Damianem Janikowskim. Na chwilę obecną „Szpila” jest wolnym zawodnikiem, nie ma kontraktu ze swoim dawnym promotorem bokserskim, a to otworzyło nam drogę do rozmów, które prowadzimy. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem.

Z „Góralem” też rozmawiałem, ale on ma w planach dwie walki bokserskie na galach Polsat Boxing Night. Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru. Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym uderzaczem. Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem.

Źródło: Sportowe Fakty

Sprawdź!  KSW 60: Tomasz Narkun ponownie zawalczy o pas wagi ciężkiej z Phil de Friesem!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *