KSW

Stasiak znokautowany! Efektowne zwycięstwo Soldaeva [WIDEO]

Gala XTB KSW 90 przyniosła fanom świetnie zapowiadający się pojedynek Damiana Stasiaka, byłego pretendenta do pasa wagi koguciej z jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia Adamem Soldaevem.

Damian Stasiak górował doświadczeniem nad swoim rywalem. Do dziś stoczył 24 pojedynki i ma za sobą kilkuletnią przygodę z organizacją UFC. Polak jest gwarantem emocji w konfrontacjach z rywalami. Poza bonusem za najlepsze poddanie, dwa razy został wyróżniony za najlepszą walkę wieczoru.

Ostatni raz w akcji mogliśmy oglądać go podczas gali w lipcu 2023 roku, kiedy to złapał Niemca duszeniem trójkątnym nogami i wygrał przez efektowne poddanie już w pierwszej rundzie.

Natomiast Adam Soldaev ma na swoim koncie 10 zawodowych walk, a w samym KSW bił się cztery razy. W debiucie pokonał Pascala Hintzena, następnie stoczył zacięty bój z Oleksiim Polischuckiem. Jego serię wygranych przerwał Daniel Rutkowski, który całkowicie na pełnym dystansie zdominował reprezentanta WCA.

RELACJA

Runda 1:

Stasiak zaczyna od wysokiego kopnięcia, które zostało zablokowane. Soldaev po chwili odpowiada lowkickiem. Zawodnicy bardzo dużo szachują, nie wdając się w wymiany. Stasiak cały czas prezentuje wachlarz kopnięć, a jego rywal poluje na bardzo mocne pojedyncze uderzenia. Kilka z nich dochodzi do celu, przez co reprezentant WCA coraz bardziej się rozkręca. Stasiak nieudanie rzuca się po nogi i szybko wraca do stójki.

Sprawdź!  Anzor Azhiev typuje Szpilka vs Pudzianowski: "Jeżeli będzie walczył jak Materla, to może pójść spać. Maniek ma twardą głowę i ma z czego uderzyć"

Runda 2:

Soldaev świetnie miesza akcje bokserskie z niskimi kopnięciami. Cały czas wywiera presję i trafia potężnym podbródkowym! Stasiak pada na siatkę, a sędzia wbiega między zawodników i przerywa starcie.

Oficjalny wynik: Adam Soldaev wygrywa przez TKO w drugiej rundzie.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.