High League

To koniec High League? Wiemy, co z galą! Federacja wydała oświadczenie!

Wiemy już, czy najbliższa gala High League się odbędzie! Federacja wydała oficjalne oświadczenie w sprawie ostatnich działań rządu.

29 maja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zamroziła wszystkie pieniądze na rachunkach należących do federacji. Decyzja ta została podjęta ze względu na powiązania właścicieli, czyli rodziny Edelbiev z czeczeńskim przywódcą Ramzanem Kadyrowem.

Oświadczenie High League

Początkowo federacja skomentowała całą sytuację jedynie krótkim wpisem na Twitterze – Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość.

Dwa dni później ze strony oficjalnego bukmachera federacji Fortuna zniknęły kursy na galę i dodatkowo sprzedaż biletów została wstrzymana. Wszystko to wskazywało na to, że gala zostanie odwołana. Teraz High League wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, że dalsza działalność organizacji zostaje zawieszona.

Oznacza to, że do momentu wyjaśnienia całej sprawy nie zobaczymy żadnej kolejnej edycji High League:

Gala HIGH League 7: Grand Prix, która miała odbyć się 17 czerwca 2023 r. w TAURON Arenie Kraków, nie odbędzie się. Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest dla nas bardzo krzywdząca. Żadna osoba powiązana z HIGH League nie ma sobie nic do zarzucenia w odniesieniu do decyzji MSWiA.

– Wyjaśnimy tę sprawę jak najszybciej i dalej będziemy Was cieszyć swoimi wydarzeniami. Działalność organizatorów gal HIGH League (tj. spółek H-Agency sp. z o.o. i HIGH LEAGUE BIELSKI S. K. A.) zostaje tymczasowo zawieszona. Wszystkim osobom, które zakupiły bilety, otrzymają pełny zwrot – przekazała organizacja w oświadczeniu przesłanym do portalu Super Express.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.