UFC

Tak Błachowicz rozpoczął nowy rok. Złożył swoim kibicom życzenia: „Po wczorajszej imprezie trzeba się trochę ukulturalnić”

Były mistrz UFC „Cieszyński Książę” za pośrednictwem social mediów zwrócił się do kibiców, którym złożył noworoczne życzenia.

Jan Błachowicz w 2022 roku stoczył dwa pojedynki. Najpierw w maju zmierzył się z Aleksandarem Rakiciem. Starcie zakończyła kontuzja przeciwnika, której doznał na początku trzeciej odsłony. Rakić nie mógł pogodzić się z porażką. Od razu mówił o rewanżu i twierdził, że wygrał dwie rundy, a w kolejnej zacząłby rozbijać Polaka. Inaczej widzieli to sędziowie, którzy pierwszą odsłonę punktowali dla Błachowicza, natomiast drugą dla jego przeciwnika.

Następnie w grudniu „Cieszyński Książę” po kontuzji Jiriego Prochazki miał szansę wrócić na tron kategorii półciężkiej. Jego pojedynek z Magomedem Ankalaevem, który początkowo miał być jedynie eliminatorem, zaledwie tydzień przed galą UFC 282 uzyskał status mistrzowski.

Niestety starcie zakończyło się zaskakującym remisem. Pas nie trafił do żadnego z zawodników, a kategoria półciężka dalej pozostaje bez mistrza. O tytuł zawalczą teraz Glover Teixeira i Jamahal Hill.

Noworoczne życzenia od Jana Błachowicza

Błachowicz nie ukrywa, że nadal ma w głowie jeden cel, czyli odzyskać pas, który stracił po porażce z Teixeirą. Pytany o potencjalnych rywali w 2023 roku w rozmowie z InTheCagePL wspomniał o rewanżu z Rosjaninem. Podkreślił jednak, że przede wszystkim interesują go starcia, dzięki którym będzie bliżej tytułu.

Sprawdź!  Karolina Kowalkiewicz płakała po ogłoszeniu Joanny Jędrzejczyk! "Tak po prostu..."

Rewanż z Anakalaevem jest dla mnie najbardziej logiczny, ale… ja chcę zrobić taką walkę, która mnie nie oddali od walki o pas. Wiem, że ja nie dostanę teraz title shota, więc chcę zrobić taką walkę, która mnie tylko do tego przybliży – przyznał kilka dni po remisie z Ankalaevem.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Polak będzie chciał wrócić do oktagonu. Póki co spędza czas z rodziną, a za pośrednictwem social mediów zwrócił się do kibiców z noworocznymi życzeniami. Na jego Instagramie pojawił się wpis zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz zdjęcie, na którym czyta „Pana Tadeusza”.

– Po wczorajszej imprezie trzeba się trochę ukulturalnić. Jak tam u Was? Wytrwałości i szczęścia w Nowym Roku! – napisał w kierunku fanów.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Leon Edwards o ostatniej minucie walki z Diazem: "Myślałem: Nie bądź jak Conor McGregor"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.