Boks

Szymon Kołecki zawalczy w boksie z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem

Szymon Kołecki w ubiegłym miesiącu stoczył swój kolejny wygrany pojedynek pod szyldem KSW. Jednak na swój kolejny występ nie będzie musiał długo czekać. Mistrz olimpijski już w ten weekend spotka się w ringu z utytułowanym pięściarzem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.

Szymon Kołecki jest mistrzem olimpijskim z Pekinu w podnoszeniu ciężarów. Od 2017 roku walczy w mieszanych sztukach walki. W KSW do tej pory stoczył trzy walki pokonując Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego i Martina Zawadę. W swoim ostatnim pojedynku na KSW 62 już 1. rundzie znokautował Akopa Szostaka.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk jest jednym z najlepszych polskich pięściarzy w historii boksu zawodowego. Ma on na swoim koncie ponad 60 pojedynków. Jest on byłym mistrzem IBF i WBC w wadze junior ciężkiej. Obecnie może się pochwalić pięcioma wygranymi z rzędu. W tym roku powrócił do startów i na KBN 16 wypunktował Vadyma Novopashyna.

Szymon Kołecki zmierzy się z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem

Informację o tym pojedynku jako pierwszy podał portal inthecage.pl Została ona potwierdzona przez Szymona Kołeckiego na jego Facebooku. Walka odbędzie się na zasadach bokserskich a dystans walki będzie wynosił 3×3 minuty. To starcie odbędzie się w ramach imprezy charytatywnej. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Mii Majchrzak, która urodziła się nienaturalnym wykrzywieniem kręgosłupa – jej szansą na życie jest kosztowna operacja w w Paley European Institute.

Sprawdź!  Walka Floyd Mayweather vs Logan Paul sprzedała ogromną liczbę PPV. Pobity rekord Showtime

„Moja kolejna walka odbędzie się szybciej niż myślałem. 3 rundy po 3 minuty na zasadach pięściarskich już w tą sobotę (14.08.2021 godz: 15:00) w Ciechanowie. Zapraszam – wstęp wolny 👍💪” – napisał na Facebooku Szymon Kołecki

źródło: inthecage.pl, Facebook

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.