UFC

Mateusz Gamrot o przyszłości Karoliny Kowalkiewicz w UFC „Nawet jak przegra kolejne dwie walki, to i tak będzie mogła tam walczyć”

W miniony weekend do klatki UFC na gali UFC Vegas 31 powróciła Karolina Kowalkiewicz. Nasza rodaczka nie może uznać tego występu za udany ponieważ przegrała przez poddanie w 1. rundzie z Jessicą Penne. Dla Polki była to już piąta porażka z rzędu, przez co wielu kibiców boi się tego, że przygoda Karoliny w Ultimate Fighting Championship dobiegnie końca.

Jednak mąż i trener Karoliny Łukasz Zaborowski zdradził co na temat przyszłości Polki powiedział szef UFC Dana White.

„Wczoraj Dana powiedział Karolinie, że to ona zadecyduje, czy chce walczyć, czy nie, a jak będzie chciała, to zrobi to w UFC, bo miejsce ma tutaj zawsze.” – napisał na Twitterze Łukasz Zaborowski.

Karolina Kowalkiewicz jest byłą mistrzynią KSW w wadze słomkowej. W swojej bogatej karierze stoczyła wiele świetnych pojedynków. Prawie pięć lat temu podczas UFC 205 przegrała na punkty z Joanną Jędrzejczyk w starciu o pas mistrzowski dywizji do 52 kilogramów. W ubiegłym roku na UFC on ESPN+26 została pokonana przez Xiaonan Yan. podczas tej walki doznała poważnej kontuzji oka przez co jej powrót do startów stał pod dużym znakiem zapytania.

Sprawdź!  Islam Makhachev dostał to czego chciał! Na UFC 267 zmierzy się z Rafaelem dos Anjosem!

„Ona naprawdę dużo zrobiła” – „Gamer” o przyszłości Karoliny Kowalkiewicz

Mateusz Gamrot w wywiadzie dla Radia Szczecin wypowiedział, się o wypowiedzi Polki zaraz po walce, gdzie mówiła o potencjalnym końcu kariery. Gamrot dodał również, że według niego Karolina ma bardzo dobrą pozycję w UFC i nie ma ryzyka, że zostanie z niej zwolniona.

„To był trochę błąd Karoliny, bo ona świeżo co przegrała, jeszcze w ciuchach od walki zrobiła wywiad. Wydaje mi się, że to był jej błąd. Dość mocno jeszcze na emocjach, nieprzemyślane kwestie. Gdyby zrobiła wywiad tego samego dnia, ale wieczorem, wyglądałby on zupełnie inaczej. Aczkolwiek wiem, że Karolina ma tak ugruntowaną pozycję w UFC, że nawet jak przegra kolejne dwie walki, to i tak będzie mogła tam walczyć. Karolina, jako jedna z nielicznych, wygrała z Rose Namajunas, która jest aktualną mistrzynią tej kategorii. Ona naprawdę dużo zrobiła – mówi Gamrot.” – powiedział dla Radia Szczecin Mateusz Gamrot.

źródło: Radio Szczecin

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *