KSW

Szymon Kołecki o walce z Akopem Szostakiem: „Są trzy powody, które mnie przekonały”

Walka wieczoru gali KSW 62 jest rozczarowaniem dla wielu kibiców. Znaczna większość jednoznacznie stwierdza, że starcie Szymona Kołeckiego z Akopem Szostakiem jest krokiem w tył dla byłego sztangisty.

Do starcia dojdzie 17 lipca na gali w Warszawie. Dla Kołeckiego będzie to 11 walka w karierze. Fighter wygrał 9 razy, w tym 8 przed czasem. Aż 7 razy kończył walkę już w pierwszej odsłonie. Pokonał m.in. takich rywali jak Mariusz PudzianowskiDamian Janikowski, czy weteran Martin Zawada.

Na tym etapie kariery starcie z Akopem Szostakiem nie jest więc dużym wyzwaniem. Kołecki wyjaśnia jednak, że takie zestawienie mu odpowiada i z każdą kolejną walką nie musi podnosić sobie poprzeczki.

Kołecki wyjaśnia, dlaczego zawalczy z Szostakiem:

W rozmowie z mymma.pl przyznał, że nie jest to trudny rywal, jednak za starcie dostanie naprawdę duże pieniądze – W ogóle uważam, że pewnie poza dwoma nazwiskami w polskim MMA nikt z żadnej kategorii wagowej w Polsce by tego zestawienia nie odmówił, gdyby dostał taką wypłatę, jaką ja dostaję.

Pomiędzy zawodnikami istnieje także konflikt, który trwa od kilku lat i zostanie wyjaśniony w klatce. W wywiadzie dla portalu Sportowe Fakty Kołecki oświadczył, że przyjął walkę z trzej powodów:

Sprawdź!  Juras o walce z Mariuszem Pudzianowskim. "Jak masz bonus za zwycięstwo, to już zaczynasz się bardziej starać."

 Jestem zawodowcem, czekam na występ od pół roku, mogę wyjść, stoczyć ten pojedynek i przetestować w praktyce to, co robię na treningach. Poza tym to jest moja praca. I jest jeszcze jeden powód, który sprawia, że ta walka ma sens, mogę się rozliczyć z przeciwnikiem za te wszystkie niewybredne słowa, które wygadywał pod moim adresem.

– Dostałem kilka propozycji rywali, zaakceptowałem wszystkich, a zdecydowała jak zwykle organizacja. To nie jest mój wymarzony rywal, ale też nikt mnie do walki z nim nie zmuszał. Są trzy powody, które mnie przekonały: sam występ, finanse i możliwość utarcia Akopowi nosa za te komentarze.

Darmowy zakład na walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Według bukmacherów ogromnym faworytem nadchodzącej walki jest oczywiście bardziej doświadczony Szymon Kołecki. Jego rywalowi eksperci nie dają najmniejszych szans:

Kurs na zwycięstwo Kołeckiego – 1.12

Kurs na zwycięstwo Szostaka – 6.26

Rejestrując się u bukmachera STS – TUTAJ – Otrzymasz 29 złotych darmowego depozytu oraz zakład bez ryzyka do 200 złotych.

Sprawdź!  (VIDEO) Najlepsze nokauty i poddania bohaterów gali KSW 62

–> Darmowy zakład na KSW 62 <–

Źródło: Sportowe Fakty / MyMMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *