FAME MMA

Szeliga wspomina swoje wyniki w bieganiu. Był blisko rekordu Polski!? „Jak miałem 18 lat to…”

Do sieci trafił materiał promujący nadchodzący pojedynek Piotra Szeligi z Marcinem Wrzoskiem. Pierwszy z zawodników miał okazję opowiedzieć o swojej sportowej przeszłości.

Już w najbliższą sobotę w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się gala FAME 19. Jednym z najbardziej wyczekiwanych starć jest właśnie rewanż „Szeliego” z byłym mistrzem KSW. Niestety pierwsza walka zakończyła się bardzo szybko po kontuzji Wrzoska.

W najnowszej zapowiedzi obaj zawodnicy pokazali, jak przebiegają ich przygotowania oraz mogli nieco opowiedzieć kibicom o swoim życiu. Szeliga wspomniał m.in. o swojej lekkoatletycznej przeszłości. Zdradził, że gdy miał 18 lat to jego wynik w biegu na 100 metrów wynosił 10,78 sekund.

Wielu kibiców nie do końca wierzy jednak w taki rezultat. Rekord polski na 100 metrów należy do Mariana Woronina i wynosi równo 10 sekund, a jeśli chodzi o zawody do lat 18, jest to 10,33. Wynik ten został ustalony przez Marka Zakrzewskiego w lipcu 2022 roku.

Natomiast absolutnym rekordzistą na tym dystansie jest legendarny Usain Bolt, który ma na swoim koncie trzy najszybsze wyniki 9.58, 9.63 oraz 9.69.

Sprawdź!  (VIDEO) Tańcula w formie przed walką o pas! Pokazał nagrania z przygotowań

Co ciekawe w zawodach na najwyższym poziomie, w tym m.in. na Igrzyskach Olimpijskich zawodnicy osiągają gorsze wyniki niż ten, który podał Piotr Szeliga.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.