UFC

Szef UFC o sytuacji Mateusza Gamrota! Wiemy, ile dzieli go od walki o pas

Dana White po ostatniej gali UFC Vegas 79 zabrał głos w sprawie Mateusza Gamrota. Wiemy, jak wygląda aktualna sytuacja Polaka.

Zwycięstwo z Rafaelem Fizievem miało zapewnić „Gamerowi” awans do top 5 kategorii lekkiej. Niestety starcie zakończyło się kontuzją rywala, przez co jedynie zamienili się miejscami. Gamrot zajmuje 6. pozycję, natomiast „Ataman” spadł jedno o jedną lokatę.

Po gali Contender Series głos zabrał szef UFC Dana White, który podczas konferencji został zapytany o Gamrota. Wyjaśnił, że sytuacja w dywizji lekkiej wygląda podobnie jak w kategorii półśredniej, gdzie wszyscy czołowi zawodnicy mają już zaplanowane walki.

– Zestawialiśmy tam walki i dosłownie wszyscy w czołowej piętnastce mają już walki. Podczas zeszłotygodniowego spotkania matchmakerskiego rozmawialiśmy o potencjalnym poszerzeniu rankingów do dwudziestu miejsc zamiast piętnastu. Patrzyliśmy na tych gości i okazało się, że praktycznie cała dywizja jest zajęta, więc…

Natomiast jeśli chodzi o walkę, której stawką jest mistrzowski tytuł, przyznał, że Gamrot musi jeszcze odnieść kilka dużych zwycięstw.

Jeśli zaś chodzi o twoje pytanie o niego… Kwestia odpowiedniego momentu. Kto walczy, kto nie walczy, które zestawienie ma sens, które nie ma. Jeśli więc mowa o tym, jak daleko jest od titleshota, to… Wiecie… Kilka walk. Musi odnieść parę kluczowych zwycięstw – powiedział cytowany przez lowking.pl.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.