FAME MMA

Świetna forma Normana Parke! Był za szybki dla Michała Pasternaka! [WIDEO]

Za nami druga walka gali FAME MMA 20. Tym razem kibice otrzymali kapitalnie zapowiadające się starcie weteranów w formule MMA. Michał Pasternak zmierzył się z Normanem Parke.

Popularny „Wampir” od początku był przymierzany do występu w krakowskiej Tauron Arenie. Podopieczny Mirosława Oknińskiego miał zmierzyć się z „Don Diego”, ale strony nie porozumiały się w negocjacjach. Fame MMA w zamian za to zestawiło Pasternaka z Alanem Kwiecińskim, lecz ten doznał urazu.

W jego miejsce wskoczył Norman Parke. Irlandczyk zaledwie w grudniu powrócił do największej federacji freak fight w Europie. Wówczas pokonał przez decyzję Macieja Sulęckiego. Co ciekawe „Stormin” już chwilę po tej wiktorii wyzwał do walki dzisiejszego oponenta.

Zarówno „Wampir”, jak i Irlandczyk mają na swoim koncie wiele pojedynków dla światowych organizacji. Panowie spotkali się w formule MMA, co było pierwszym tego typu starciem dla Michała Pasternaka od ponad 12 miesięcy.

Kliknij i oglądaj FAME MMA 20 NA ŻYWO!

FAME 20: Pasternak vs Parke – RELACJA

RUNDA 1

Sprawdź!  FAME 19. Sheeya dominowała przez cały pojedynek! Pewnie pokonuje Dominikę Rybak

Pasternak szukał prostych badając dystans, Parke wystrzelił w końcu z kontrą. Bardzo duży szacunek między fighterami, badają się nawzajem. Michał czai się na prawego w kontrze, stara się otworzyć Irlandczyka prostymi. „Stormin” nie daje się sprowokować, dobrze unika ataków „Wampira”. Parke szybko doskakuje z prawym prostym i lewym sierpem. Różnica szybkości na korzyść Irlandczyka, który jeszcze na koniec rundy oberwał kolanem, spróbował obalenia, ale Pasternak go przed tym powstrzymał.

RUNDA 2

Pasternak szachuje pozycjami, kąsa Parke’a prostymi, ale musi uważać na szybkie kontry rywala. „Wampir” wyłapał kopnięcie Irlandczyka, co groziło obaleniem. Norman dobrze tego uniknął i nie odstępuje przed kolejnymi atakami Michała. Pasternak za namową Mirosława Oknińskiego zaatakował kolanem, Parke poszukał nieudanego sprowadzenia. Irlandczyk przechodzi do ofensywy, celnie kontruje kolejne ataki „Wampira” i jeszcze wykonał świetny rzut przez biodro rodem z judo!

RUNDA 3

Zdaniem większości sędziów Norman Parke wygrywa, Pasternak od początku pressuje, dociska Irlandczyka do siatki. „Wampir” trafił kolanem na suspensor, rywal ma chwilę dla siebie. Michał z kolei naciska, ale „Stormin” w krótkim dystansie posyła wiele celnych kombinacji. Pasternak nie daje rady zapobiec szybkim pięściom Irlandczyka. W końcu zamyka go na siatce Polak, który trafia mocnymi kolanami na uda. Kolejny raz za nisko trafił Michał, Parke szybko decyduje się wrócić do walki. Norman zaprasza Pasternaka na wymianę, ale „Wampir” nie urywa głowy Irlandczykowi, który prawdopodobnie wygrał to starcie!

Sprawdź!  (VIDEO) Brutalny nokaut! Piotr Szeliga zdemolował rywala, który opuszcza klatkę na noszach!

Wynik walki: Norman Parke wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Zobacz wywiady z Fame MMA 20!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.