MMAUFC

Starcie Gilbert Burns vs. Stephen Thompson planowane na UFC 264

Jak informuje mmaweekly.com, walka w kategorii półśredniej pomiędzy drugim w rankingu Gilbertem Burnsem i piątym Stephenem Thompsonem planowana jest na galę UFC 264. Portal donosi nawet, że większość szczegółów została już uzgodniona, więc kwestia ogłoszenia tego starcia to formalność.

Na początku roku 2021 Gilbert Burns był pretendentem do tytułu kategorii półśredniej, kiedy to w starciu z Kamaru Usmanem musiał uznać wyższość swojego byłego kolegi z maty, który odprawił go przed czasem. Wcześniej Burns mógł pochwalić się serią 6 zwycięstw z rzędu. Brazylijczyk na pewno zrobi wszystko, by w starciu z Thompsonem wrócić na zwycięską ścieżkę.

Stephen Thompson aktualnie posiada serię dwóch zwycięstw po pokonaniu Vicente Luque i Geoffa Neala. Status tego pojedynku nie jest określony jako ewentualny eliminator, ale należy uznać, że walka dwóch zawodników z czołówki jeszcze bardziej upłynni sytuację w tej kategorii wagowej. Niebawem dojdzie do pojedynku mistrza Kamaru Usmana z Jorge Masvidalem więc można spekulować, że zwycięstwa starcia Burns vs. Thompson będzie znów o krok od walki mistrzowskiej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *