KSW

Soldić zmienił zdanie! Zrezygnuje ze starcia z Narkunem? „Chcę walczyć ze wszystkimi, ale…”

Roberto Soldić, który po ostatnim zwycięstwie rzucił wyzwanie Tomaszowi Narkunowi, teraz przyznał, że nie jest do końca przekonany co do takiego zestawienia.

Przed Chorwatem ostatnia walka w kontrakcie. Fighter wciąż dostaje oferty m.in. od UFC czy PFL, jeśli więc KSW nie złoży mu odpowiedniej propozycji, możliwe, że Soldić zdecyduje się na odejście z organizacji i zadebiutuje na amerykańskiej scenie.

Soldić to aktualnie podwójny mistrz kategorii półśredniej i średniej. Drugi z pasów wywalczył na gali KSW 65 w starciu z legendą polskiego MMA. Już w drugiej odsłonie ciężko znokautował Mameda Khalidova i odebrał mu tytuł.

Podczas wywiadu w klatce stwierdził, że w kolejnym pojedynku chciałby stanąć do walki z Tomaszem Narkunem. Pomysł ten spodobał się wielu kibicom. Soldić ma za sobą świetną serię zwycięstw i wydaje się nie do zatrzymania. Natomiast Narkun zasiada na tronie KSW od 2015 roku.

Niestety, w ostatnim wywiadzie dla Igora Lazorina Roberto Soldić przyznał, że raczej zrezygnuje z walki z „Żyrafą”. Być może po rozmowie z szefami KSW fighter zmieni zdanie. Zawodnik nie ukrywa, że chodzi tutaj o wagę. Ciężko będzie mu dobić kilogramy do starcia w kategorii półciężkiej.

Sprawdź!  [WIDEO] Borys Borkowski przegrywa przez fatalną kontuzję ręki na KSW 62

– [Transkrypcja lowking.pl] Gdybym ważył z 95 kilogramów… Jeśli ważyłbym 95 kilogramów, mogę walczyć, ale… Nie wiem. Muszę porozmawiać z menadżerem. Jest też tak, że chcę pozostać skromnym i profesjonalnie podejść do tematu, więc…

– Waga średnia albo półśrednia. Jeśli pójdę walczyć do kategorii półciężkiej, zabraknie mi kilogramów. Byłoby jak w PRIDE, otwarta waga. Trochę taki freak-fight.

– Gdybym ważył 92,5 kilograma albo 93, poszedłbym się bić, ale… To niemożliwe. Ale, nie wiem, gdyby pojawiła się jakaś dobra oferta… Chcę walczyć ze wszystkimi. Ale to duzi, silni goście. Muszę porozmawiać z menadżerem. Przede wszystkim chcę jednak pozostać profesjonalistą 77 kilogramów albo 84.

Gdy rzuciłem mu wyzwanie, chodziło raczej o samą gadkę, ale… Zobaczymy, co powie Lewandowski. W Polsce lubię freak-fighty. Są otwarci na wszystko – wyjaśnił.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  [WIDEO] KSW 63: Soldic vs. Kincl - wyniki ważenia. Jeden zawodnik poza limitem

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.