Boks

Sianos może zapomnieć o rewanżu! Surowa kara za skandal w ringu

Poznaliśmy decyzję Polskiej Unii Boksu po skandalicznym zachowaniu, którego w ringu dopuścił się Marcin Sianos. PUB swoje stanowisko ujęło w oficjalnym oświadczeniu.

Popularny „Ściana” fanom sportów walki znany jest przede wszystkim z walk w MMA dla takich organizacji, jak FEN, czy Babilon MMA. Ostatni pojedynek Sianos toczył w boksie, a jego rywalem był Artur Bizewski.

To starcie zakończyło się już w 2. rundzie po ogromnych kontrowersjach. „Ściana” najpierw sprowadził rywala do parteru, a później zaatakował go łokciami. Po wielkim skandalu w ringu Marcin Sianos zmuszony był w popłochu uciekać na zaplecze.

Polska Unia Boksu zawiesiła Sianosa!

Fighter po wszystkim szybko wydał oświadczenie, w którym poprosił Bizewskiego o rewanż. Na ten jednak nie ma co liczyć. Polska Unia Boksu wydała oświadczenie, w którym poinformowała o karze nałożonej na Marcina Sianosa. Zawodnik został zdyskwalifikowany na 5 lat oraz otrzymał grzywnę w wysokości 7000 złotych. Jeśli kwota zostanie umieszczona w przeciągu 6 miesięcy, PUB rozważy możliwość skrócenia kary.

„W dniu 02.03.2024 r. w Koszalinie, w woj. zachodniopomorskim odbyła się gala z cyklu Rocky Boxing Night 18. W walce z Arturem Bizewskim w wadzie ciężkiej intencjonalnie obalił Pan przeciwnika, a następnie uderzył leżącego łokciem i zamierzał zadać następny cios. Został Pan jednak powstrzymany przez sędziego ringowego. W rezultacie przegrał Pan przez dyskwalifikację.
Jak wynika Pańskich publicznych wypowiedzi, nie wykazuje Pan skruchy z powodu swojego zachowania. W związku z powyższym Komisja Dyscyplinarna Polskiej Unii Boksu w składzie Robert Gortat, Jarosław Kołkowski i Albert Sosnowski postanowiła:
– Zdyskwalifikować p. Marcina Sianosa na okres 5 lat od dnia podjęcia decyzji, tj. do dnia 07.03.2029 r. na podstawie § 6 ust. 6 lit. d Regulaminu Sportowego i Dyscyplinarnego.
– Nałożyć na p. Marcina Sianosa karę pieniężną w wysokości 7000 PLN (siedmiu tysięcy złotych) na podstawie § 6 ust. 6 lit. a Regulaminu Sportowego i Dyscyplinarnego.
– Podać informację o treści niniejszej decyzji do publicznej wiadomości na podstawie § 4 ust. 14 w zw. z § 6 ust. 10 Regulaminu Sportowego i Dyscyplinarnego.”

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.