UFC

Rębecki totalnie dominuje rywala! Pewna wygrana „Chińczyka” w debiucie w UFC!

W końcu nadszedł czas na debiut Mateusza Rębeckiego! Były mistrz FEN w kategorii lekkiej na UFC Vegas 67 zmierzył się z niepokonanym Amerykaninem, Nickiem Fiore.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 67 na żywo!

Mateusz Rębecki otrzymał szansę na walki w największej federacji MMA na świecie po imponującym występie w Dana White’s Contender Series. „Chińczyk” w imponującym stylu obalił i poddał brazylijskiego oponenta. Zachwycony prezydent UFC nadał Polakowi od razu nowy przydomek, „Re-beastie”.

Urodzony w Gryficach Rębecki zostawił tym samym pas mistrzowski Fight Exclusive Night w wadze lekkiej, by spróbować swoich sił w największej federacji MMA na świecie. Jego początkowym rywalem miał być Omar Morales, jednak na kilka tygodni przed UFC Vegas 67 był on zmuszony wycofać się z pojedynku.

W jego miejsce wskoczył Nick Fiore. Młodszy o 5 lat od Polaka Amerykanin nie zaznał porażki w żadnej z 6. dotychczasowych walk, które zawsze kończył przed czasem. To jednak jedyne, co za nim przemawia. Mateusz Rębecki ma stoczonych blisko 3 razy więcej walk, a do tego do debiutu przygotowywał się w jednym z najlepszych klubów na świecie: American Top Team.

Sprawdź!  Weteran UFC aresztowany! Poważne zarzuty wobec byłego fightera!

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Rębecki vs. Fiore – RELACJA

RUNDA 1

Polak od razu zaczął middle kickiem na wątrobę, zaraz posyła serie. Amerykanin próbował obalenia, nieudała się ona i ruszył z ciosami. Mateusz skraca dystans, dobrze okopuje nogę rywala i posyła kombinacje bokserskie. Fiore szuka kolan, ale to „Chińczyk” pozostaje w ofensywie, dobrze atakuje kończąc podbródkowym. Kolejne bomby Rębeckiego ladują na głowie rywala, którego uderzenia również rozcięły Polaka. Świetnie obija „schaby” Mateusz, poszukał latającego kolana. Świetnie skraca dystans Rębecki, obija oponenta i sprowadza go na matę! Amerykanin ratuje się gardą, pracuje były mistrz FEN nad dogodną pozycją. Mocne łokcie „Chińczyka”, który pewnie dominuje i wygrywa tę odsłonę.

RUNDA 2

Rębecki od razu rusza do ataku, posyła mocne sierpy i trafia mocnym middle kickiem. Nick Fiore szuka kontry, ale dużo lepiej wygląda Polak. Szuka sprowadzenia Mateusz, ucieka Amerykanin, ale trafia go podbródkami Polak. Zachwiał się „Chińczyk”, oponent poszukał sprowadzenia. Walka tylko na chwilę przeniosła się do parteru, ale były mistrz FEN wraca na nogi. Kilka ciosów i obala „Chińczyk”, który zdecydowanie przeważa w liczbie ciosów – na samą głowę wyprowadził więcej, niż rywal wszystkie na ten moment! Pracuje Nick Fiore z dołu, Rębecki nie pozostaje bierny i również obija Fiore. Ten wie jak się bronić przed ewentualnymi próbami poddania Polaka i udaje mu się przetrwać do kolejnej rundy.

Sprawdź!  Ranking polskich zawodników MMA - Awans Rębeckiego i Helda. Oleksiejczuk wskakuje na podium w wadze średniej

RUNDA 3

I znów Rębecki atakuje kombinacjami bokserskimi, a Fiore szuka sprowadzenia walki do parteru. Wybronił się Mateusz, obaj ciężko dyszą, ale obala Polak! Dobra kontrola „Chińczyka”, pracuje nad swoim rywalem i szuka krótkich, ale mocnych ciosów. Pełna kontrola byłego mistrza FEN, który choć wyprowadza pojedyncze ciosy, wystrzega się BJJ Amerykanina i obija go do końca walki.

Oficjalny wynik: Mateusz Rębecki wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.