UFC

(VIDEO) Kapitalne KO! Nurmagomedov kończy rywala już w 1. rundzie!

Kartę główną gali UFC Vegas 67 otworzyło starcie w dywizji koguciej. Kuzyn legendarnego mistrza, Khabiba, Umar Nurmagomedov zmierzył się z Raonim Barcelosem

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 67 na żywo!

Niepokonany 26-letni Dagestańczyk pewnie kroczy w kierunku pasa mistrzowskiego federacji. Umar Nurmagomedov pierwszy zawodowy pojedynek stoczył dopiero pod koniec 2016 roku, ale już na koncie ma 15 zawodowych wygranych, z czego 8 odniesionych przed czasem. Nikogo raczej nie zdziwi, że od dziecka trenował zapasy, a po przeprowadzce do Machaczkały szkolił się pod okiem Abdulmanapa Nurmagomedova.

Ojciec słynnego „Dagestańskiego Orła” jest dla niego wujkiem, a Khabib wziął Umara pod swoje skrzydła po śmierci ojca. 26-letni Nurmagomedov na co dzień trenuje w American Kickboxing Academy, a dotychczas stoczył 3 walki w federacji Dany White’a. Dwóch pierwszych oponentów poddał, ale ta sztuka nie udała mu się w starciu z Natem Manessem, który poległ po jednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Rywalem Umara na UFC Vegas 67 był Raoni Barcelos. Brazylijczyk większość kariery spędził w organizacji RFA, a w największej federacji MMA na świecie zadebiutował jeszcze w 2018 roku. Co ciekawe ma już na swoim koncie skalp w postaci jednego Nurmagomedova. W 2019 roku na gali UFC Fight Night 165 pokonał jednogłośną decyzją Saida. Czy z kolejnym Dagestańczykiem pójdzie mu równie dobrze?

Sprawdź!  Błachowicz wykluczył walkę ze Smithem! Wiemy, kiedy może wrócić do oktagonu UFC!

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Nurmagomedov vs. Barcelos – RELACJA

RUNDA 1

Bardzo spokojny początek, Nurmagomedov straszył frontami. Barcelos ruszył w końcu z kombinacją overhandów. Umar znakomicie tworzy dystans frontalnym kopnięciem na korpus, sięga zaraz szybkim prawym sierpem. Brazylijczyk szuka sposobu na skrócenie dystansu, ale Rosjanin dobrze go kontroluje. Mocne kopnięcie Nurmagomedova na wątrobę, ale gasi je Barcelos i próbował złapać nogę rywala. Szarża Raoniego dobra kontra Dagestańczyka. Kolejne mocne fronty Umara, jeden z nich sięga szczęki rywala. Dużo pracuje kopnięciami Dagestańczyk, wyprowadza high kicka Brazylijczyk. Mocna Trafia kolanem Umar Nurmagomedov i Barcelos pada na matę!

Oficjalny wynik: Umar Nurmagomedov wygrywa przez KO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.