Punch Down

Organizacja zabrała głos w sprawie śmierci Walusia! „Długo mieliśmy nadzieję, że…”

Organizacja PunchDown zabrała głos po śmierci jednego z zawodników. Na swoich social mediach włodarze pożegnali Artura Walczaka.

„Waluś” przez ostatni miesiąc przebywał w śpiączce we wrocławskim szpitalu, gdzie trafił po ciężkim nokaucie. Na gali PunchDown 5 zmierzył się z Dawidem „Zalesiem” Zalewskim. Po jednym z ciosów Walczak wylądował na deskach i został wyniesiony ze sceny na noszach.

Następnie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po trzech tygodniach lekarze próbowali wybudzić zawodnika jednak nieskutecznie. W piątek nad ranem media obiegła informacja o śmierci „Walusia”.

Jak przekazał dziennikarz portalu RMF, szpital podał przyczynę zgonu zawodnika – Zmarł Artur 'Waluś’ Walczak znokautowany podczas gali PunchDown. Powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa wynikająca z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Za pośrednictwem social mediów organizacja PunchDown odniosła się do tragicznych wydarzeń i pożegnała „Walusia”.

Z głębokim żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Artura „Walusia” Walczaka. Odszedł od nas nie tylko wspaniały sportowiec, ale przede wszystkim nasz dobry kolega. Będzie nam Go bardzo brakowało.

Podobnie jak wszyscy znający Artura, długo mieliśmy nadzieję, że Jego wybudzenie się ze śpiączki jest tylko kwestią czasu, a powrót do zdrowia, jakkolwiek mozolny, będzie możliwy.

– Niestety dzisiaj ta nadzieja ostatecznie zgasła. W tej bardzo smutnej chwili chcemy złożyć Rodzinie oraz wszystkim Najbliższym Artura wyrazy najgłębszego ubolewania z powodu ich straty, oraz przekazać nasze kondolencje.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Niewiarygodna siła armwrestlera! Po tym nokaucie "Arnold" został wyniesiony na noszach!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.