UFC

Oliviera vs. Fiziev na UFC 283 w Brazylii? „Do Bronx” komentuje!

W sieci pojawiła się plotka, jakoby na styczniowej gali UFC 283 miało dojść do walki Rafael Fiziev vs. Charles Oliveira. Brazylijczyk postanowił skomentować te doniesienia.

Przed kilkunastoma dniami Charles Oliveira stanął przed drugą w karierze walce o pas mistrzowski kategorii lekkiej. Brazylijczyk został pozbawiony tytułu po tym, jak dzień przed UFC 274 przekroczył limit wagowy. Po poddaniu Justina Gaethje zaznaczył jednak, że dywizja wciąż ma mistrza w jego osobie.

Na UFC 280 nie miał jednak najmniejszych szans z Islamem Makhachevem. Dagestańczyk dominował od samego początku i ostatecznie poddał „Do Bronxa” w drugiej odsłonie. Od razu pojawiło się pytanie, co teraz czeka Charlesa Olivierę? Nowy champion jeszcze w oktagonie wyzwał na pojedynek Alexandra Volkanovskiego, co oczywiście wyklucza możliwość natychmiastowego rewanżu z Brazylijczykiem.

Wczorajszego wieczoru na twitterowym profilu MMA Uncensored pojawiła się informacja o tym, iż największa federacja MMA na świecie planuje zestawienie Charles Oliveira vs. Rafael Fiziev. Walka ta miałaby odbyć się 22 stycznia na gali UFC 283, która będzie miała miejsce w Brazylii.

Sprawdź!  (VIDEO) Były mistrz padł już w 1. rundzie! Kai Kara France ponownie szybko kończy rywala!

„Do Bronx” szybko odniósł się do tych doniesień. Niestety krótki komentarz byłego mistrza kategorii lekkiej nie jest dobrą informacją dla fanów jego talentu:

Nic z tego. Potrzebuję przerwy. Dziękuję wam! – napisał w odpowiedzi na wpis Oliveira.

Tym samym Brazylijczyk sam wypisał się z karty walk nadchodzącego wydarzenia. Warto też przypomnieć, iż „Do Bronx” przed galą w Abu Zabi snuł mocarstwowe plany po ewentualnym pokonaniu Makhacheva. Były mistrz chciał odzyskać tytuł kategorii lekkiej, po czym stoczyć dwa pojedynki z Alexandrem Volkanovskim – o swój pas właśnie na UFC 283 przed swoją publicznością, a następnie w lutym na gali w Australii miał zmierzyć się o koronę wagi piórkowej będącą w posiadaniu „Alexandra Wielkiego”.

Na krótką wypowiedź Oliviery zareagował też sam „Ataman”. Fiziev życzył Brazylijczykowi wszystkiego, co najlepsze:

Ciesz się zasłużonym odpoczynkiem, mistrzu – odpowiedział cytując słowa byłego mistrza kategorii lekkiej.

Co ciekawe, MMA Uncensored miało powołać się na słowa Ariela Helwaniego. Nie umknęło to uwadze dziennikarza, który zaznaczył, że… nigdy takiej informacji nie podawał, choć samo zestawienie wygląda naprawdę nieźle.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.