MMA

Olgierd M. zatrzymany w Hiszpanii! Odpowie za śmierć 29-letniego zapaśnika Dominika Sikory

Poznańska policja potwierdziła zatrzymanie mężczyzny, który odpowiada za śmierć Dominika Sikory. Podejrzany był poszukiwany od blisko czterech lat.

Sprawę poszukiwawczą prowadzili poznańscy „Łowcy Głów” z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji KWP w Poznaniu. Kilka dni temu otrzymali oni wiadomość od policji hiszpańskiej, że ścigany przez nich Olgierd M. został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante.

Olgierd M. to mężczyzna, który był ścigany w związku ze śmiercią zapaśnika Dominika Sikory. 29-latek reprezentował klub KS Sobieski i miał na swoim koncie m.in. dwa tytuły mistrza Polski w kategorii młodzieżowców oraz kadetów, a także zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski seniorów.

W styczniu 2020 roku Sikora bawił się w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Przed lokalem został uderzony w twarz przez Olgierda M. i upadł na bruk. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy i silnym obrzękiem mózgu. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Już kilka godzin po wydarzeniu policjanci zidentyfikowali sprawcę, jednak ten uciekł za granicę. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. miał zbiec do Szwajcarii. Mógł też ukrywać się w innych krajach poza Unią Europejską.

Sprawdź!  Freak fighty nie dla Binkowskiego? Jackiewicz wyjaśnia: "Nadaje się osobowością, tylko później..." [VIDEO]

Finalnie został zatrzymany w Hiszpanii, skąd zostanie przetransportowany do Polski. Trafi do aresztu śledczego w Poznaniu, gdzie zostanie oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto prowadzących śledztwo tej sprawie.

Olgierdowi M. zgodnie z postanowieniem prokuratury grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. W przeszłości był on wielokrotnie karany m.in. za udział w grupie przestępczej czy atak na policjanta, któremu próbował wyrwać broń.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.