FAME MMA

Norman Parke o Don Kasjo: „Może w internecie jest idiotą z MTV, ale ma…”

W walce wieczoru gali FAME MMA 10 zobaczymy w klatce byłego zawodnika UFC, Normana Parke, który zmierzy się z uczestnikiem Warsaw Shore, Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Stawką będzie… kilogramowa sztabka złota o wartości ok. 100 tysięcy złotych.

Walka budzi skrajnie duże emocje. Na ostatniej konferencji FAME MMA 9 doszło do wymiany uprzejmości pomiędzy dwoma zawodnikami i face-to-face. Pojedynek w formule bokserskiej zakontraktowany będzie na pięć rund, każda po trzy minuty.

Dla zawodnika z Irlandii Północnej będzie to już 38 walka w karierze. W przeszłości walczył m.in. w UFC, a w KSW bił się w starciach, których stawką był mistrzowski pas wagi lekkiej.

Norman Parke udzielił ostatnio wywiadu w „KOLOSEUM”, gdzie wypowiedział się na temat jego zbliżającej się walki.

Irlandczyk zaznacza, że ludzie wyśmiewają się z „Don Kasjo”, jednak nie zapominajmy o tym, że Życiński ma duże doświadczenie w boksie

– „Widzę, że ludzie w sieci o tym rozmawiają. Nie zapominajmy, że może w internecie jest idiotą, kretynem z Warsaw Shore w MTV ale ma doświadczenie w boksie. Nie jestem głupi.”

Następnie Parke ocenił poziom na jakim walczył jego rywal. Były zawodnik UFC twierdzi, że Życiński powinien nokautować i kończyć rywali przed czasem, a nie doprowadzać do decyzji sędziowskich.

„Jego walki w FAME MMA nie wyglądają zbyt dobrze. Ma więcej doświadczenia niż wszyscy zawodnicy w FAME MMA. Powinien dominować ale zawsze kończył przez decyzję. Jeśli masz doświadczenie w zapasach, walkach judo, kickboxingu, boksie i walczysz z kimś, kto ćwiczy dwa miesiące, musisz go skończyć – bez problemu. On tego nie robi. To z powodu jego stylu życia.” – powiedział.

Irlandczyk prześledził karierę Kasjusza i jak przyznał oglądał jego pojedynki.

„Pięć lat temu, gdy boksował, próbując dostać się na Igrzyska Olimpijskie w Rio wyglądał dobrze, oglądałem te walki. Wtedy wyglądał dobrze, sława z MTV i inne tego typu rzeczy przejęły jego życie.” – stwierdza Parke.

Na sam koniec Irlandczyk dodał, że gdyby walczył z Kasjuszem za jego najlepszych czasów, to w formule bokserskiej byłaby to dla niego trudna walka.

„Będzie miał ze mną ciężko. Musi pracować, po ostatniej walce doznał kontuzji. Teraz wraca, miał 2 miesiące na przygotowanie. Nie wiem, czy tyle wystarczy. Nie sądzę, by był w stanie powrócić do przeszłości. Gdybyśmy walczyli za jego dobrych czasów pięściarskich to byłaby dla mnie trudna walka. Sądzę, że z moim IQ ringowym, z presją, którą nakładam, będzie miał kłopoty.”

FAME MMA 10 miało odbyć się w kwietniu, jednak organizatorzy przenieśli galę na maj. Oficjalną datę poznamy za kilka dni.

Sprawdź!  (VIDEO) Don Kasjo miał walczyć z Bombardierem na FAME MMA 11? "Był już rywal, gabarytowo dwa razy większy, to by była..."

Darmowy zakład na KSW 59

Darmowy zakład na galę KSW 59 za 29 zł odbierzcie rejestrując się u naszego partnera. Przy okazji aktywuje się Wam promocja ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 PLN. Jeśli Wasz zakład okaże się przegrany to dostaniecie zwrot na swoje konto.

Otwórz konto –  tutaj. Rejestracja zajmuje 30 sekund!

Źródło: KOLOSEUM

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *