FAME MMA

Norman Parke o Don Kasjo: „Może w internecie jest idiotą z MTV, ale ma…”

W walce wieczoru gali FAME MMA 10 zobaczymy w klatce byłego zawodnika UFC, Normana Parke, który zmierzy się z uczestnikiem Warsaw Shore, Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Stawką będzie… kilogramowa sztabka złota o wartości ok. 100 tysięcy złotych.

Walka budzi skrajnie duże emocje. Na ostatniej konferencji FAME MMA 9 doszło do wymiany uprzejmości pomiędzy dwoma zawodnikami i face-to-face. Pojedynek w formule bokserskiej zakontraktowany będzie na pięć rund, każda po trzy minuty.

Dla zawodnika z Irlandii Północnej będzie to już 38 walka w karierze. W przeszłości walczył m.in. w UFC, a w KSW bił się w starciach, których stawką był mistrzowski pas wagi lekkiej.

Norman Parke udzielił ostatnio wywiadu w „KOLOSEUM”, gdzie wypowiedział się na temat jego zbliżającej się walki.

Irlandczyk zaznacza, że ludzie wyśmiewają się z „Don Kasjo”, jednak nie zapominajmy o tym, że Życiński ma duże doświadczenie w boksie

– „Widzę, że ludzie w sieci o tym rozmawiają. Nie zapominajmy, że może w internecie jest idiotą, kretynem z Warsaw Shore w MTV ale ma doświadczenie w boksie. Nie jestem głupi.”

Następnie Parke ocenił poziom na jakim walczył jego rywal. Były zawodnik UFC twierdzi, że Życiński powinien nokautować i kończyć rywali przed czasem, a nie doprowadzać do decyzji sędziowskich.

„Jego walki w FAME MMA nie wyglądają zbyt dobrze. Ma więcej doświadczenia niż wszyscy zawodnicy w FAME MMA. Powinien dominować ale zawsze kończył przez decyzję. Jeśli masz doświadczenie w zapasach, walkach judo, kickboxingu, boksie i walczysz z kimś, kto ćwiczy dwa miesiące, musisz go skończyć – bez problemu. On tego nie robi. To z powodu jego stylu życia.” – powiedział.

Irlandczyk prześledził karierę Kasjusza i jak przyznał oglądał jego pojedynki.

„Pięć lat temu, gdy boksował, próbując dostać się na Igrzyska Olimpijskie w Rio wyglądał dobrze, oglądałem te walki. Wtedy wyglądał dobrze, sława z MTV i inne tego typu rzeczy przejęły jego życie.” – stwierdza Parke.

Na sam koniec Irlandczyk dodał, że gdyby walczył z Kasjuszem za jego najlepszych czasów, to w formule bokserskiej byłaby to dla niego trudna walka.

„Będzie miał ze mną ciężko. Musi pracować, po ostatniej walce doznał kontuzji. Teraz wraca, miał 2 miesiące na przygotowanie. Nie wiem, czy tyle wystarczy. Nie sądzę, by był w stanie powrócić do przeszłości. Gdybyśmy walczyli za jego dobrych czasów pięściarskich to byłaby dla mnie trudna walka. Sądzę, że z moim IQ ringowym, z presją, którą nakładam, będzie miał kłopoty.”

FAME MMA 10 miało odbyć się w kwietniu, jednak organizatorzy przenieśli galę na maj. Oficjalną datę poznamy za kilka dni.

Sprawdź!  Mateusz Murański rzuca wyzwanie Popkowi! "To jest już dłuższy temat, dłuższa historia" [WIDEO]

Darmowy zakład na KSW 59

Darmowy zakład na galę KSW 59 za 29 zł odbierzcie rejestrując się u naszego partnera. Przy okazji aktywuje się Wam promocja ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 PLN. Jeśli Wasz zakład okaże się przegrany to dostaniecie zwrot na swoje konto.

Otwórz konto –  tutaj. Rejestracja zajmuje 30 sekund!

Źródło: KOLOSEUM

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *