UFC

Jan Błachowicz ustala warunki! „Po pierwsze myślę, że najpierw musi pokonać kogoś z TOP 10, a może wtedy…”

Jan Błachowicz na gali UFC 259 spektakularnie rozprawił się z Israelem Adesanyą wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziowską. Dla „Cieszyńskiego Księcia” była to pierwsza obrona mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej.

Błachowicz udzielił kilka dni temu wywiadu w Just Scrap Radio dla portalu BJPENN.com.

Polak zaznaczył, że planował zakończyć walkę w pierwszej lub drugiej rundzie. Po tym jak zobaczył, w jakiej dyspozycji jest Adesanya wiedział, że musi przeczekać kilka rund, aby zmęczyć Nigeryjczyka. – „Chciałem go pokonać w pierwszej lub drugiej rundzie ale był bardzo szybki. Wiedziałem tylko, że muszę trochę poczekać, zmęczyć go, obalić i walczyć w parterze. Lepiej późno niż wcale.

„Cieszę się, bo wygrałem walkę, to jest najważniejsze. Oczywiście, gdybym go znokautował lub poddał, byłoby trochę lepiej, ale jestem szczęśliwy, bo to była dobra walka. Przetestowałem też swoje cardio”. – dodał.

Jan Błachowicz zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby Adesanya wygrał to stoczyłby hitowy pojedynek z Jonem Jonesem.

Polak przyznał, że jest szczęśliwy z faktu zrujnowania zacnych planów UFC podpowiadając organizacji, aby zawsze miała plan B.

Sprawdź!  Israel Adesanya typuje walkę wieczoru UFC 275! "Miał już problemy z takimi gośćmi"

„Tak, wiedziałem, że mają jakieś plany z Adesanyą, miał walczyć z Jonem Jonesem, jeśli mnie pokona” – powiedział Błachowicz. „Zniszczyłem te plany. UFC zawsze będzie musiało mieć plan B, kiedy walczy ze mną wielka gwiazda.”

„Rozumiem biznes. Wiem, że Adesanya jest jedną z największych gwiazd UFC”

„Może byłoby lepiej dla nich, ale mnie to nie obchodzi. Dla mnie lepiej, że wygrałem ”.

Zespół Adesanyi od razu zaznaczył chęci do rewanżu z Błachowiczem. Teraz to jednak Polak ustala zasady gry i jak zaznaczył w wywiadzie najpierw Nigeryjczyk będzie musiał zawalczyć z kimś z TOP 10.

„Rozumiem go, bo przegrał walkę i chce rewanżu. Pokonał także wszystkich w swojej dywizji. Może w przyszłości to zrobimy (…) Po pierwsze, kiedy wróci do 205, myślę, że musi walczyć z kimś z pierwszej dziesiątki i pokonać go, a może wtedy dostanie rewanż”. – zakończył Polak.

DARMOWY ZAKŁAD NA KSW 59

Odbierz darmowy zakład za 29 zł i obstaw galę KSW 59! Po otwarciu konta otrzymasz FREE BET w wysokości 29 zł. Dodatkowo otrzymasz bonus na start w postaci ZAKŁADU BEZ RYZYKA do 200 PLN! Jeśli Twoje typy okażą się nietrafione to na konto główne dostaniesz cashback!

Sprawdź!  Historia Charlesa Oliveiry. "Wierzyłem w sport i w Boga, który obdarzył mnie swoją łaską"

Otwórz konto – tutaj – rejestracja zajmuje 30 sekund.

Źródło: BJPenn.com

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.