FAME MMA

Norman Parke NIE ZAWALCZY w Fame MMA! Federacja zakończyła współpracę z Irlandczykiem!

Federacja Fame MMA wydała oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu współpracy z Normanem Parke oraz jego menadżerem, Marcinem Prymkiem! Okazuje się, że zawodnik złamał kilka zapisów w umowie pomiędzy stronami.

Pod koniec maja federacja Prime Show MMA podało zaskakującą informację: Norman Parke, zawodnik Fame MMA, podpisał z nią kontrakt. Wiadomym było, że aktualny pracodawca Irlandczyka wyraził zgodę na jego występ. Jak się jednak okazuje, „Stormin” wychodząc na niedawnej gali Prime Show MMA 2 złamał kilka zasad z umowy!

Fame MMA zamieściło między innymi na Instagramie oficjalne oświadczenie, w którym informuje o oficjalnym rozwiązaniu umowy z Normanem Parke! Okazuje się, że Irlandczyk miał zmierzyć się z Pawłem Tyburskim (lub jego bratem, Piotrem). Ponadto największa freak fightowa organizacja w Polsce wyraziła zgodę na jedną walkę „Stormina”, podczas gdy ten podpisał kontrakt na kilka pojedynków. Poniżej treść pisma federacji:

Federacja FAME MMA podjęła decyzję o zakończeniu współpracy zarówno z Normanem Parke jak i reprezentującym go Marcinem Prymkiem.

Umowa zawarta w dniu 20 maja 2022 roku pomiędzy Federacją a zawodnikiem i jego menadżerem, zawierała zapis, na mocy którego Norman Parke otrzymał zgodę od FAME MMA na jedną walkę w organizacji PRIME MMA z konkretnym przeciwnikiem – Pawłem Tyburskim (lub Piotrem Tyburskim w przypadku gdy Paweł Tyburski nie byłby zdolny do walki). Pomimo zawarcia umowy uwzględniającej powyższe warunki, zawodnik podpisał kontrakt na kilka walk z PRIME MMA, naruszając tym samym warunki umowy zawartej z Federacja FAME MMA

Na ostatniej gali tej organizacji Norman Parke zawalczył z Grzegorzem Szulakowskim – profesjonalnym zawodnikiem MMA, łamiąc tym samym kolejny zapis umowy zawartej z FAME MMA (Federacja wyraziła zgodę wyłącznie na jedną walkę z amatorem freak fighterem – Pawłem Tyburskim).

Zawodnik już w przeszłości zachowywał się nieodpowiedzialnie, czym nadwyrężał zaufanie władz Federacji Tak było m.in. kiedy Federacja FAME MMA odkupiła od Normana Parke sztabkę złota, która ten wygrał na gali FAME 10. Po przekazaniu Normanowi Parke środków w wysokości 26.500$ Federacja nigdy nie otrzymała od niego wspomnianej sztabki, ponieważ ta nie była już w jego posiadaniu. Wtedy jednak władze Federacji uznały, ze każdy zasługuje na drugą szansę. Czas pokazał, że nie każdy jednak chce z takiej szansy skorzystać.

Ze względu na wielokrotne łamanie zapisów umowy. celowe zatajanie faktów, wprowadzanie w błąd przedstawicieli FAME MMA zarówno przez Normana Parke, jak i reprezentującego go menadżera – Marcina Prymka, Federacja z dniem 12 lipca 2022 roku, kończy współpracę zarówno z zawodnikiem, jak również z jego menadżerem.

Należy pamiętać, że wszystkie umowy pomiędzy zawodnikami a Federacją mają charakter dwustronny. Każda umowa nakłada na FAME MMA szereg obowiązków wynikających z nawiązania współpracy, a tym samym zabezpiecza interesy zawodnika. Federacja zawsze wywiązuje się ze swoich zobowiązani tego samego oczekuje od zawodników.

Irlandczyk, który zasłynął w Polsce walkami z Mateuszem Gamrotem w KSW zadebiutował we freak fightach na Fame MMA 10, kiedy to wygrał z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim w boksie. Łącznie Norman Parke dla Fame MMA stoczył 4 pojedynki, 2 wygrywając i 2 przegrywając.

Źródło: Fame MMA Instagram

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.